Jedna z nejúspěšnějších skupin současnosti – Slza – odtajnila termíny podzimního KATARZE TOUR 2016. To vypukne začátkem října a skončí v polovině listopadu. Slza zavítá do 13 měst. Naváže tak na své první turné, které bylo na většině míst několik týdnů dopředu vyprodané a navštívilo jej přes 12 000 nadšených diváků. Ještě předtím je čeká nabitá letní koncertní sezóna a fanoušci se rovněž dočkají dokumentu, který je zavede do zákulisí prvního turné kapely. Premiéra je plánována na konec června. Dárkem pro jejich věrné posluchače je vinyl debutu Katarze.

 Duo Slza, ve složení Lukáš Bundil a Petr Lexa, lze po právu považovat za jeden z největších hudebních objevů současnosti. HityLhůta záruční, Celibát a Katarze mezi posluchači již zlidověly a jejich koncerty se vyprodávají neuvěřitelnou rychlostí. V historii českých popových kapel se najde jen málo podobně úspěšných příkladů. Slza ostatně již nějakou dobu potvrzuje, že se nejedná o žádnou rychlokvašku, ale o plnohodnotnou kapelu, složenou z výborných muzikantů, která s lehkostí dokáže přenést emoce a energii na koncertní pódia. Po vyprodaném jarním KATARZE TOUR 2016, během kterého si jejich působivou show nenechalo ujít na 12 000 návštěvníků, nyní kapela zveřejnila jeho pokračování.

Slza_@Tomáš Nosil „Jarní turné byla trochu spontánní záležitost. Původně jsme tour plánovali právě až na podzim, ale fanoušci nás přesvědčili, že mají o naše koncerty velký zájem, a my je nechtěli zklamat. A najednou je to za námi, všude bylo vyprodáno a za těch devět zastávek na nás přišlo přes 12 000 lidí!“ vzpomíná kytarista a skladatel Lukáš Bundil a zpěvák Petr Lexa ho doplňuje: „To, co se Slzou zažíváme, je něco nepopsatelného, a každý koncert je pro nás svátek. Přál bych každému pocítit ty vibrace a emoce, které s našimi fanoušky na koncertech prožíváme. Zároveň je to ale pro nás obrovská zodpovědnost a my chceme jít dopředu. Podzimní turné bude zase jiné, již teď pilujeme show, světla, písničky, připravujeme speciální koutek pro autogramiády, kde se po koncertě s fanoušky potkáme. Bude to opět velký zážitek pro všechny a už se moc těšíme.“

 Slza vedle koncertování a příprav na turné dokončuje spolu s respektovaným režisérem Mikulášem Křenem dokument ze zákulisí jarního turné. Fanoušci se ho dočkají během června. Ale již nyní si mohou největší hity skupiny užít na vinylu, který vyšel začátkem června. „Je to vlastně společný dárek pro nás i fanoušky. Přáli jsme si poslechnout naše písničky na gramofonu, je v tom kus historie, muzikantské tradice, ale zároveň fantastický zvuk. Věříme, že naši fanoušci si to užijí stejně jako my. A navíc se nám vydání krásně potkalo s Petrovými narozeninami,“ usmívá se Lukáš Bundil.

KATARZE TOUR 2016

 1. 10. 2016 Žďár nad Sázavou – Dům kultury Žďár nad Sázavou
 2. 10. 2016 Brno-Královo Pole – KC Semilasso
 3. 10. 2016 Strážnice – KD Strážničan
 4. 10. 2016 Praha – SaSaZu
 5. 10. 2016 Cheb – KC Svoboda
 6. 10. 2016 Kutná Hora – KD Lorec Kutná Hora
 7. 11. 2016 Ostrava – Dům kultury města Ostravy
 8. 11. 2016 Jindřichův Hradec – KC Jitka
 9. 11. 2016 Vamberk – Městský Klub Sokolovna
 10. 11. 2016 Plzeň – Kulturní dům Peklo
 11. 11. 2016 Děčín – Společenský dům Střelnice
 12. 11. 2016 Liberec – Dům kultury
 13. 11. 2016 Zábřeh – Kulturní dům Zábřeh

 Petr Lexa_narozeniny

Katarze TOUR_PODZIM 2016