Tvář legendární punkové kapely Plexis, Petr Hošek odešel do muzikantského nebe. Jeho nezávislé punkové srdce dotlouklo v 5 hodin ráno, 23. ledna.  Podle kamaráda Matyáše Rejthara zemřel bez bolestí a den před smrtí byl obklopený přáteli. Ti ho chodili navštěvovat pravidelně. 

Kapela Plexis před týdnem informovala fanoušky, že Petr Hošek zažívá náročné časy při léčbě svých neduhů. Tehdy kapela přiznala, že jarních koncertů se fanoušci nejspíš nedočkají. Všichni však věřili, že Sid se opět postaví na nohy a v létě zazáří na festivalech. Petr Sid Hošek však svůj boj o život prohrál. Odteď si tak zahraje už jen v nebeských klubech. 

Kdo byl Petr Sid Hošek

Petr Hošek byl proslulý svým bohémským životem. Byl to člověk, který si na punk nehrál. On ho opravdu žil. Žil kapelou a posezením s přáteli U sudu nebo v některé další pražské hospodě. Živila ho jen kapela. Do práce nechodil. Sám přiznával, že pokud by měl rodinu, tak by mu finance nestačily. Hudba ho sice živila, ale kapela si neříkala vysoké honoráře. Na bohémský život to však stačilo. 

Kapelu Plexis založil strejda Hošek v roce 1984. Od počátku patřila kapela mezi výrazné party na punkové scéně. Hošek si samozřejmě užil svoje také s tehdejší veřejnou bezpečností. Při výslechu na Vyšehradské přišel o dva zuby. Protože někdo pomaloval jejich dům hákovými kříži a nápisy pank. Zbitého mladého kluka donutili podepsat spolupráci. Údajně však stejně nikdy na nikoho nic nenaprášil. Petr o tom vždycky nerad mluvil, ačkoliv se neměl za co stydět. 

V roce 1986 narukoval Hošek na vojnu. Potřeboval dovolenou a dostal deset dní volna. To mu však nestačilo. Prý se už nechtěl vracet a tak vyskočil z okna. Skočil z prvního patra, ale po hlavě. Měl asi osm zlomenin. Bylo z toho nejen propuštění z vojny, ale také protéza kolena. Potom hrál s kapelou Do řady!, později začali stavět nové Plexis. Také se začal kamarádit se skinheads. Fascinovali ho však chvíli a pak je zase opustil. Vrátil se k punku a v roce 1990 vydal s kapelou první desku. V tu dobu dělal Plexis předkapelu Lucii. 

Celý příběh legendy najdete skvěle sepsaný na Headliner.cz