Pražská Alt-rock popová kapela BABYLAND vydala po dlouhých přípravách svůj první autorský single s názvem Sponka do vlasů. Jak už název napovídá, kapela zde sází na český text. Zásadní pro ni ale je, udržet si nezaměnitelný sound kombinující prvky moderního Popu a Indie, který v České republice dosud k poslechu nebyl. BABYLAND měl správně nakročeno už před vydáním singlu Sponka do vlasů, když vytvořil remake známého songu Baby&Benzo od rappera Yzomandiase. Remake vidělo během jediného dne jen na instagramu přes 70 tisíc uživatelů. Další desetitisíce získal na platformě TikTok a Spotify.

 

Na konci Července roku 2022 napadla hlavního kytaristu a songwritera kapely, Michaela Nováčka, udělat cover verzi na český rappový song. S dalšími členy kapely BABYLAND se shodli, že by se mělo jednat o song, který je aktuálně hodně poslouchaný, proto právě Baby&Benzo od PTK a Yzomandiase. „Hlavní výzvou bylo, jak song správně uchopit. Rap funguje na úplně jiné bázi než kapela o čtyřech lidech s dvěma kytarami, basou a bicími. Celou skladbu, včetně frázování bylo nutné překopat,“ říká Nováček. Během jednoho dne nahrála BABYLAND demo na TikTok a Instagram. Když kapela viděla, jaký úspěch remake má, do druhého dne ho studiově nahrála a vypustila do světa. 

 

Přirozenou reakcí na tento úspěch bylo vydání vlastního autorského singlu – Sponka do vlasů. Píseň, která prošla četnými změnami v průběhu uplynulých měsíců, byla konečně hotová. „Je to song, který nám evokuje hraní na amerických plesech středních škol. Je sentimentální, melancholická, líbivá a rádoby hluboká,“ říká Nováček spolu se zpěvačkou a basistkou Lindou Vu. Píseň si zahrává s recesí, mírnou satirou i kýčovitostí ve spojení s českým textem plného typických strastí i radostí mladých lidí. Po úspěšném vydání Sponky do vlasů plánuje kapela brzy vydat i klip, který by měl singlu přidat na dalším významu.

 

BABYLAND je alt-rock popová kapela, fungující od roku 2021. Vyznačuje se svou zvukovou i vizuálně nenapodobitelnou image. „Máme rádi barvy a bipolární hudbu,“ říkají členové kapely, Michael Nováček (kytara, vokály), Linda Vu (zpěv, basa), Adam Vápeník (druhá kytara) a Jáchym Sedláček (bicí).