Talentovaná autorka a majitelka výjimečného hlasu Lenny uzavřela včerejším koncertem ve vyprodaném pražském Lucerna Music Baru své první turné k debutové desce Hearts, která několik týdnů patří k nejprodávanějším a singl Hell.o nejhranějším v éteru. Nadšeným fanouškům a všem, kdo se na její show nedostali, přislíbila, že se na jaře do koncertních sálů opět vrátí.

O jedinečnosti zpěvačky Lenny, jejíž charakteristický chraplák si velmi rychle podmanil srdce široké veřejnosti, nebylo od začátku pochyb. Po debutu s úspěšným singlem All My Love (2013) a převzetí ocenění Objev roku v Hudebních cenách Anděl, Lenny odcestovala do Londýna studovat obor songwriting (písničkářství). Po třech letech sbíraní zkušeností se vrátila jako vyzrála a profesionální muzikantka, která nemá ve své generaci na české scéně konkurenci.

Důkazem je její debutová deska Hearts, jež od svého vydání sklízí jednu pochvalnou recenzi za druhou, a je považována za jeden z nejsilnějších hudebních počinů letošního podzimu.  Stejnojmenné turné Lenny odstartovala 30. 9. ve Vratislavicích a dokončila 30. 10. v Praze. Na osmi zastávkách, které byly téměř okamžitě vyprodané, Lenny předvedla emotivní show evropského formátu, jež česká klubová scéna nejspíš jen tak znovu nezažije. Hudební kritici nešetřili chválou a většina návštěvníků se shodla, že Lenny je interpretkou, která patří na evropská pódia a jejíž vystoupení rozhodně neomrzí.

„Celé turné dopadlo vysoko nad moje očekávání. Tyhle první výjezdy bývají podle mého spíš riskantní záležitostí. Nevíte s jistotou, jestli lidé budou mít o hudbu skutečný zájem a na koncerty přijdou. I tak jsem se snažila vytvořit koncept, který by přinášel něco nového po hudební i vizuální stránce a dala si za cíl publiku zprostředkovat co nejsilnější zážitek – a to i v klubovém prostředí,“ zaznělo od Lenny a dodala: „Miluju živé hraní a mám velkou radost, že máme s kapelou díky takovým ohlasům možnost navázat na turné hned druhou jarní částí.“

Vzhledem k tomu, že Hearts tour bylo až do posledního místa vyprodané, Lenny přislíbila, že na jaře svoji show přiveze do dalších měst. Vstupenky budou k dostání ještě před Vánoci.

Pokud jste dechberoucí show Lenny, které v živé prezentaci výborně sekunduje producent alba Hearts, multiinstrumentalista Ondra Fiedler (kytara a baskytara) a Adam Vychodil (bubeník), ještě neviděli, tak si ji na jaře určitě nenechte ujít. Slyšet Lenny naživo je zážitek srovnatelný s mezinárodními hvězdami a je jen otázkou času, kdy si jí všimnou zahraniční promotéři.  Zážitek z představení navíc umocňuje vkusně připravená scéna, jež pochází z dílny respektovaného designéra Martina Hrušky, který už spolu s Lenny pracuje na jarní prezentaci.

Velké poděkování patří všem partnerům, kteří se na Hearts tour 2016 podíleli. Mediálními partnery byli Evropa 2, TV Nova a Headliner.

Foto: www.klapper.cz