Jedním z nejočekávanějších hudebních počinů letošního podzimu je bezesporu debutové album mladé charismatické Lenny, která po dvou autorských EP přichází s deskou Hearts. Tu anoncuje nový videoklip Lover.  

Na plnohodnotné album si fanoušci Lenny museli chvilku počkat, ale podle prvotních reakcí se trpělivost rozhodně vyplatila a zdá se, že talentovaná zpěvačka  přichází  s výjimečnou deskou.  Lenny se v 11 skladbách představuje v polohách, které jí svědčí nejlépe. Ať už jsou to sólové klavírní písně nebo skladby s energickým rockovým nádechem, kde se vrství kytary a moderní zvuky. Už první ochutnávky z alba, které Lenny během léta odtajnila, naznačovaly, že se můžeme těšit na barevnou a hudebně otevřenou desku, která doslova srší emocemi a energií.  I aktuální klip Lover má evropské parametry a  potvrzuje, že Lenny je zcela jedinečnou interperetkou s potencionálem překračujícím hranice.

„Lover je zdánlivě o vztyčeném prostředníčku, který máme my ženy občas chuť některým dotyčným mužům nastavit.  Ve skutečnosti je tam ale i skrytý význam ženské solidarity a respektu vůči sobě,“ vysvětluje Lenny, jež písničku vytvořila spolu se svou spolužačkou z Anglie, Italkou Federicou Giallombardo. „V momentě, kdy jsme ji dokončily, jsem věděla, že ji musím zachovat jako holčičí záležitost. Vymyslela jsem si klip, kde by hrály jen ženy a sama vybrala typy a oslovila je.“

Režie videoklipu se ujal Tomáš Kasal, který s Lenny spolupracoval již na úspěšném klipu Hell.o „I když bylo natáčení poměrně náročné a trvalo až do časných ranních hodin, byla to úžasná zkušenost pro nás všechny. Měli jsme skvělý tým a hodně slečen se navzájem skamarádilo,“ vzpomíná Lenny.

Pod produkci písně se stejně jako u Hell.o (aktuálně nejhranější česká píseň) podepsal Ondřej Fiedler, tentokrát spolu s Matějem Turcerem z Pulp Studia v Bratislavě, kde se skladba také nahrávala.

Hlavní inspirací při tvorbě alba, které se tvořilo během posledního půl roku, byl pro Lenny pobyt v zahraničí, převážně v Londýně, kde letos úspěšně dokončila bakalářské studium v oboru písničkářství.  Celá deska vznikala v autorské a produkční spolupráci s Ondřejem Fiedlerem.   „Z Ondry jsem cítila, že chápe, jak kterou skladbu produkčně uchopit. Navíc jsme některé písně skládali spolu, takže jeho přínos albu je velký,“ popisuje Lenny a dodává: „Jako bonus jsme na album zařadili skladbu Hladina, která je vyústěním mé spolupráce s raperem Pauliem Garandem. Moc si jí vážím, protože mi přinesla úplně jinou skupinu příznivců.“

Desku Hearts Lenny krátce po jejím vydání představí svým fanouškům také naživo. Klubové turné odstartuje 30. září ve Vratislavicích na Liberecku, celkem čítá osm zastávek, a zakončí jej 30. října v pražském Lucerna Music Baru. Pro koncepci pódia Lenny oslovila jednoho z našich nejlepších designerů Martina Hrušku, který spolupracuje s kapelou Lucie či nově připravoval podium pro Madonnu. Je to historicky poprvé, co se v klubech objeví taková scéna.

Zkrátka podzim je ve znamení Lenny a jen málokdo by si měl její působivou show nechat ujít. Vstupenky rychle mizí a pro letošek je to jediná příležitost vychutnat si Lenny naživo.

Album Hearts sice vychází až zítra, ale již dnes si ho exkluzivně můžete poslechnout na Spotify – http://bit.ly/HeartsSpotify

lenny_lover_printscreen-5HEARTS – SEZNAM SKLADEB

Lover Bones Standing At The Corner Of Your Heart Interlude: my love My Love Stranger Release Me FUN. Alive Enough? Ghosts Hell.o Hearts Bonus: Hladina – Paulie Garrand & Kenny Rough & Lenny

 

 

 

 

HEARTS TOUR 2016

  1. 9. LIBEREC/VRATISLAVICE  – KULTURNÍ CENTRUM
  2. 10. OSTRAVA  – ROCK AND ROLL GARAGE
  3. 10. BRNO – METRO MUSIC BAR – vyprodáno
  4. 10. OLOMOUC – U-KLUB
  5. 10. PLZEŇ – BUENA VISTA
  6. 10. PARDUBICE  – ŽLUTÝ PES
  7. 10. ČESKÉ BUDĚJOVICE – CAFÉ KLUB SLAVIE
  8. 10. PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.

lenny_matus-toth-1

Foto: Matúš Tóth