Hudební projekt známých a zkušených muzikantů, kapela Všichni Svatí, se po kratší odmlce hlásí o slovo. V květnu letošního roku natočili v hudebním studiu First Floor, pod producentskou taktovkou houslisty a zpěváka kapely Čechomor, Karla Holase, zbrusu nový singl s názvem „ Malá holka“. S ním zaútočí na český rádiový éter a budou vystupovat na koncertech a hudebních akcích v nadcházející pokoronavirové sezóně. Velkou novinkou je jejich nové hudební složení. Za mikrofonem se s doprovodnou kytarou objeví nový frontman kapely – talentovaný zpěvák a kytarista Vašek Vaňura, kterému ale nikdo neřekne jinak než „Láska“. Po řadě personálních změn se nakonec Všichni Svatí ukotvili v pravděpodobně nejlepší sestavě. „Láska“ si nastudoval kompletní původní repertoár z minulých dvou desek Svatých a společně se stávajícími členy našel společnou chuť hrát a tvořit nové písně v jiném hávu.

 Hudebník, který v minulosti figuroval v kapelách jako zakázanÝ/OvoceWaldaGang aj., v současné době vystupuje pod svým pseudonymem sólově s akustickou kytarou. Jak sám uvádí, spojení Všech Svatých a Lásky bude pro všechny zajímavá změna. „Letos začínám svoji třetí „písničkářskou“ sezonu a do toho přišla nabídka od Všech Svatých, zda bych se nechtěl chopit mikrofonu. A protože mám rád výzvy a neustále zkouším něco nového, nabídku jsem přijal. Navíc uznejte – spojení Svatých a Lásky, to přece nemůže dopadnout špatně,“ dodává s úsměvem hudebník. 

Singl „ Malá holka“ vznikl ve spolupráci s producentem Karlem Holasem (houslista, zpěvák kapely Čechomor) v barrandovském studiu First Floor. „S kapelou se znám velmi dlouho a dobře. Nabídka ke spolupráci pro mě byla výzvou, vzhledem k producentským esům, se kterými kapela v minulosti spolupracovala. Při práci na písničce Malá holka jsem chtěl hlavně zachovat přirozený kytarový zvuk, na kterém je kapela postavena a okořenit ji o další nástroje, které písni pomohly jak rytmicky, tak harmonicky. Byla to velmi příjemná spolupráce” říká Karel Holas, zpěvák a houslista skupiny Čechomor

 

Aktuální složení kapely:   

Láska (Václav Vaňura) – zpěv, kytara

Petr Váňa – kytara, zpěv

Marek Čmejla – basová kytara

Vašek Tupý – bicí, perkuse

 

O kapele:

2012 – V roce 2012 se po letech sešli Marek Čmejla (Tichá dohoda, Jižní Pól) a Tomáš Waschinger (Lucie, Petr Muk Band) a rozhodli se založit kapelu, záhy se připojil kytarista Petr Váňa (Toyen, Veterání studené války), který vytvořil skvělé kytarové nápady a hudební linky. Další členové kapely, klávesista Petr Franc (Lucie) a zpěvák Jan Dvořák (textař Petr Muk) vstoupili do kapely téhož roku.

2014 – V roce 2014 vyšlo v hudebním vydavatelství Supraphon debutové album

 „Vytáhni mne zdavu“.  Předprodukce se ujal Ivan Kral a následné produkce pak Steve Bush (Ronnie Wood, Stereophonics, se kterým původní kapela strávila 6 týdnů v Belgii ve studiu ICP. Z alba zazněly v rádiích skladby „Johana” a „Vytáhni mě z davu” – která má

v současnosti 119 tisíc poctivých zhlédnutí na Youtube.com

2015 –  Na jaře 2015 kapela natočila druhé album. Produkce se ujal producent a kytarista Davida Bowieho – Gerry Leonard v holandském Wisseloord Studios (natáčeli zde také The Police, Elton John, Scorpions, Deff Leppard, Iron Maiden, Tina Turner, U2 ). 

Technickou stránku nahrávání si vzal na starost Kevin Killen, několika násobný držitel ceny Grammy, (např. Daft Punk, Shakira, U2, Kate Bush, Elvis Costello).

2016 – Singl “Made in Germany” a “Deset tisíc” byly dlouhé měsíce na prvním místě v českých rockových hitparádách a v žebříčku IFPI.  Album bylo podpořeno celorepublikovým úspěšným tour s kapelou No Name a zakončeno koncertem v pražském Fóru Karlín. Navazovaly koncerty s Čechomorem, festivaly, městské slavnosti. Změna v personální sestavě, odchod Tomáše Waschingera a Petra France

2017  – podzim 2017 – 5 let existence, 90 koncertů, obměněná sestava poprvé, přichází bubeník Vašek Tupý.

2018 – odchod zpěváka Jana Dvořáka z osobních důvodů

2021 –  příchod nového zpěváka a kytaristy Vaška Vaňury alias „ Lásky“, natáčení nového singlu „Malá holka“, příprava nového repertoáru, nová festivalová sezóna

 

Biografie nového frontmana:

Vašek Vaňura alias „ Láska“: Láska ke své přezdívce přišel v jedné z předchozích kapel – bývalí spoluhráči si všimli fonetické shody částí jména VácLAV a slova LOVE, tedy Láska. Vašek za svůj život prošel množstvím hudebních projektů – z těch nejznámějších můžeme zmínit např. Geoff Tyson Band (USA), WaldaGangCovers for Lovers nebo zakázanÝ/Ovoce. V současné době je třetím rokem na sólové dráze jako písničkář; v této podobě má za sebou společná turné s Pokáčem, Pekařem, Jakubem Děkanem aj. – celkem zatím odehrál necelých 150 sólových koncertů.