Tradiční pardubický Volant fest už neodmyslitelně patří k počátku listopadu. Punkáči ještě ani nestačili omýt bláto z trutnovského Punkovýho večírku a už se chystali na další skvělou podzimní akci. Co na tom, že doba letních festivalů skončila, uvnitř může být stejně dobrá, ba dokonce lepší párty. 

Skvělý mejdan s uvolněnou atmosférou rozjela kapela Sešlost. Tu na pódiu vystřídala krkonošská partička VHS, která má od června tohoto roku nového zpěváka Máru Soukupa. Mára se na pódiu coby zpěvák pohybuje teprve pár měsíců, ale v Pardubicích to vypadalo, jako by se na pódiu narodil. Je vidět, že si to užívá. Stejně jako Pítrs, Iják, Hůla a Šperha. Zazněly songy jako Travička nebo Marie. Na otázku, jestli je v sále nějaký Maruška se nikdo nepřihlásil. Otázkou je, jestli to nebyl účel. Každopádně song se jako vždycky vydařil. Kluci zahráli také novou věc nazvanou Ploc. Od jejich předchozí tvorby se dle mého mírně liší. Hlavně tím, že v tomhle songu nezazní nic o hulení, mrdání nebo sprosťárnách. Kluci se v téhle pecce vracejí do mladých let (nebo možná dětských, staří přeci nejsou 😉 ), kdy byl skok na lyžích i další zimní sporty nedílnou součástí jejich životů. Není tajemstvím, že na tenhle song se můžete brzy těšit, protože VHS se hned druhý den po koncertě na Volant festu zavřeli do studia, kde naladěni na tu správnou notu nahrávali právě singl Ploc. 

Když skončil set VHS, publikum už bylo připravený na bandu z Počernic. A ta samozřejmě nezklamala. Kečup na pódiu jako obvykle řádil jako černá ruka a  celej koncert měl neskutečnej drive. Punkáči pod pódiem se pomalu a jistě dostávali do varu a atmosféra v sále i v přísálí byla minutu od minuty lepší. Možná za to mohl přibývající alkohol v krvi, kdo ví. Každopádně párty se v první polovině už slušně rozjížděla. Při setu Fialek se na pódiu objevil Zdeněk Růžička z SPS, který si ještě nestačil v šatně ani odložit bundu. S Fialkama si zazpívala song, ve kterém si počernická banda půjčuje refrén písně Máma. 

Právě Zdeněk Růžička a jeho souputníci z SPS byly další vystupující kapelou. Na Volant fest tahle banda přijela v rámci svého podzimního Pogotour. V sále bylo vedro k padnutí. Nikomu to však očividně navadilo. Na stage se objevil sám Ředitel Pavel Milichovský z Volantů, aby si s klukama taky zapěl. Zdeněk odzpíval koncert bez problémů, i když byl nastydlý a nezpívalo se mu zrovna skvěle, jak přiznal po koncertě. I přesto si po vystoupení našel čas, aby se pozdravil s fanouškama a známýma. 

To už se na své vystoupení připravoval Bobby Floutek a Punk Floid v drobet pozměněné sestavě. Pro ty, co jezdí na festivaly a koncerty pravidelně to samozřejmě nebyla žádná novinka. Přeci jen se však stále najdou tací, co nevědí, že služebně nejmladší člen téhle bandy Honza Dousek pobývá v zahraničí, a proto je v kapele borec na záskok. Jde mu to perfektně. Pokud jste ještě kapelu v tomhle složení neslyšeli, můžete se vypravit už tuhle sobotu na Fest jak pěst, kde Bobby a spol. budou slavit už dvacet let na scéně. 

Po Punk Floidech přišla řada na pořadatelskou kapelu Volant. Rozjetý Ředitel si svůj set užíval. Punkáči skákali, točili se, pařili. A to nejen pod pódiem, ale odvážlivci i na něm. Někteří se jen proběhli, jiní si svoji chvíli slávy náležitě užívali. Skvělá nálada pokračovala, koncert měl drajv a bylo vidět, že tahle párty, kterou chtěl původně Ředitel přejmenovat, všechny přítomné ohromně baví. To už byl slušně rozjetý mejdan i v šatně, kde se sešli soubory, které už měli vystoupení za sebou. 

Největší show ale měla teprve přijít. Koncert E!E je vždycky ohromný zážitek. Tentokrát se proměnil v opravdový mejdan. Za mikrofonem se vystřídalo hned několik přátel. S Bořkem si zazpívali Hůla, Šperha nebo Pítrs z VHS, ale například také Ředitel nebo jedna z fanynek Dana. Uvolněná atmosféra povedeného mejdanu ovšem musela dělat vrásky na čele ochrance. Na pódiu se totiž nejen zpívalo, ale také pařilo a v jednu chvíli to vypadalo, že je víc lidí nahoře, než dole. Protože i fanoušci zkrátka pařili nahoře. Jedna fanynka z předních řad si dokonce sundala podprsenku, kterou měl postupně na hlavě Bořek, Motlik i Spejbl, aby ji pak sama majitelka připla Bořkovi kolem pasu. Mezi tím nahoře na pódiu tančili další fanoušci i části spřátelených souborů. 

Před rozjeté punkáče se jako poslední postavila kapela Banda, která svůj set končila okolo jedné hodiny v noci. To už byla řada přítomných značně společensky unavená, ale stále spokojená ze skvělého zážitku. 

Volant fest se zkrátka zdařil na jedničku.