Kapela Vision Days vydala novou desku, kterou si můžete celou poslechnout ZDE. Nová deska spatřila světlo světa v neděli a nese název It´s time. Skvělou správou pro milovníky oldschool vinylů je, že Vision Days tentokrát nabízí nejen klasické CD, ale právě také vinyl. Na albu najdete 15 písní o celkovém času 37:48. “Oficiální křest se uskuteční v Brněnci na festivalu Brněnecfest (20) 29. června, nicméně křtít budeme na každém z koncertů,” prozradil Ian. Dodal, že album je velmi rozmanité a kromě punku si poslechnete ska, reggeae nebo HC. Zajímavé je, že album vznikalo dlouhé tři roky. 

Hned první singl není typicky punkový, ale houpe se v rytmu SKA. Veselá Jamaiská vás chytne na první poslech, nejen kvůli tomu, jak se perfektně skočná. Plusem je snad i jednoduchý text písničky, který si zapamatujete na první dobrou. Podle druhé písničky z desky dostalo celé album název. It´s time není celá v angličtině, jak by se podle názvu mohlo zdát. Kapela si jako téměř vždy dělá tak trochu legraci. V motivu písničky nechybí pro Vision days typické pogování a heslo punks not dead. Zajímavé však je spojení českého a anglického jazyka, které se v songu střídají. Nejde o žádnou složitou angličtinu a o to právě jde.  Velice upřímná je písnička Daň na hovno, která si bez servítek bere na paškál absurdní daně,  EET a hlavně samotného Babiše. Tahle by mohla mít velký úspěch nejen u skalních fanoušků, protože nenávist vůči někomu vždycky spojuje. Čtvrtá písnička začíná pomaleji, hudba se nakonec přeci jen rozjede. Hudebně typická pro kapelu, která tímto singlem určitě nepřinesla nic nového, což ale určitě není špatně. Hned při prvním poslechu Je to nádherný víte, se kterou kapelou máte čest. A to rozhodně není na škodu. Text mluví o životní cestě cestou vzdoru. Motiv Pekla byl zpracovaný už mnohokrát. Vision Days si i s tím poradili opravdu skvěle. Vyzdvihla bych hlavně výraznou linku harmoniky. Text si hraje s mnoha významy slova peklo nebo pekelný a vše spojuje refrén, který je přející a optimistický. Old Skull opěvuje kult punku a metalu. Myslím, že přesně tenhle jednoduchý text bude fungovat na festivalech. Tohle je v nás – a nikdo nezmění,
Tohle je v nás – po zádech mrazení, Tohle je v nás – už jiný nebudem, Rock n roll je naším osudem – tohle si každý z řad pod pódiem určitě rád vezme za svoje. Kladivo je poměrně vážná, naštvaná, pesimistická, začíná pomalu a tklivě, aby se za chvíli rozjela. Rytmus hudby přesně evokuje, jak se asi stupňuje nálada zlomeného člověka. Nejprve je tklivý, smutný a poté vše vykřičí. Nenávist je obrazem dnešní doby, na hejtování přitom upozorňuje docela veselým rytmem, řekla bych typickým pro Vision Days. A žádný srdce… je pokračování nadávání na dnešní dobu. Ostatně nadávat mají punkáči v popisu práce, ne? Melodická linka této písničky je chytlavá. Myslím, že minimálně refrén si za chvilku budeme pobrukovat na živácích. BSW – Big Shit World mluví o světě velkého šoubyznysu. A nezapomíná si dělat legraci ze Zemana. Hudebně je dle mého názoru trochu odlišná od ostatních. Druhá strana mince je rytmická, typická, zajímavá. Opět se strefuje do faleše, lží  a mezilidských vztahů. Punkpuče je optimistická a opěvuje punkový život, kterého se nehodláme vzdát a nasadit si papuče. Vodrhovačka je hudebně opravdu chytlavá. Hlavně v refrénu, kde je i jednoduchý text. Možná trochu prvoplánový, možná ohraný motiv, ale myslím, že přesně tohle pořád funguje. Akorát toho Andreje si tentokrát mohli odpustit. Už je tak nějak přeandrejováno a přezemanováno na jednu desku. Písnička Zítra – Don´t walk in line dodává optimismus. Zatímco některé songy z desky poukazují na to, jak je všechno na nic, tahle dává pocit, že zítra bude líp. Tahle dává naději. Poslední písničkou na albu je opět A žádný srdce ve verzy Jarda FO. 

Kapela spustila na svém webu anketu o nejpovedenější písničky. Zatím vede A žádný srdce, Jamaiská a Peklo. Já bych se rozhodně přimlouvala ještě k Dani na hovno. Ačkoli vybrat top pro mě nebylo jednoduchý. Žádná písnička úplně nevyčuhuje nad ty ostatní a žádná není vysloveně nepovedená.