Devátý ročník TPCA Beat festivalu roztančí 23. července od 12 hodin do půlnoci Kmochův ostrov – jako hlavní hosté se představí populární Wohnouti a také kolínská rodačka – herečka a zpěvačka Barbora Poláková. Stejně jako jako každý rok je hlavním posláním festivalu podpora talentovaných hudebníků zregionu, a proto se i tentokrát utká osm kapel ze středních Čech o příspěvek na natočení vlastního alba.

wohnout-koncert-76

Pro většinu z nich to bude první příležitost zahrát si před tisíci diváky na profesionální nástroje, veškerý servis budou mít účastnici stejný jako hlavní hvězdy festivalu. O vítězi rozhodnou diváci prostřednictvím SMS hlasování a nejlepší kapela se může těšit na podporu ve výši 50 tisíc korun. Na pódiu se o přízeň diváků utkají postupně Brisk Fart, Eclipse of Heaven, Hard to Frame, Pištův sklep, Nonsence (ex Ponožky), Salieri, The Crushers a The Infection.
Mezi hlavními hvězdami festivalu – rockovou kapelou Wohnout a herečkou a zpěvačkou Bárou Polákovou, která uchvátila nejen internetové fanoušky svými písničkami Kráva a Nafrněná, vystoupí jako hosté rovněž loňští vítězové Flat Fly a také kapela Pískomil se vrací, kterou ocení především děti a mládež.

wohnout-koncert-68wohnout-koncert-66
TPCA Beat festival nenabízí vyžití pouze pro fanoušky hudby. Od dvanácti hodin se rozjede také doprovodný program, kde si své najde každý od dětí až po seniory  Kadeřnický salón nabídne dětem i dospělým rockové či punkové účesy, v airbrush koutku si můžete na tělo či tvář nechat namalovat umělecké kreace a nebude chybět ani tahák loňského festivalu živý „jukebox“. Samozřejmostí je bohaté občerstvení a také stánek s upomínkovými předměty s motivy Beat festivalu. Celý výtěžek ze symbolického třicetikorunového vstupného pak půjde opět na vybraný neziskový hudební projekt v Kolíně.
Tak neváhejte, a přijďte si užít TPCA Beat festival 23. července na Kmochově ostrově v Kolíně.