Akustická kapela The Fellas vystoupí v sobotu 19.3. v rámci festivalu Žižkovská noc v oblíbené putyce U Vystřelenýho oka. Pro mimořádný hospodský koncert připravila fanouškům speciální upoutávku. Dosud jedinou českou skladbu, věnovanou právě čtvrti Žižkov. „Na Žižkově jsem vyrostl, kapela tady v začátcích zkoušela a odehrála i některý první koncerty. Song je poctou tomuhle podivnýmu, ale kouzelnýmu místu,“ říká autor skladby a baskytarista Jamie.

The Fellas na festivalu Žižkovská noc  sobota 19.3. od 21:00, hospoda u Vystřelenýho oka

Hudbu k písničce Žižkov nahrávala kapela The Fellas ve studiu Jámor pod vedením Ondřeje Ježka. Kompletní rytmus skladby je nahraný na nejrůznější harampádí od dřevěných krabiček, přes plastové obaly, až po staré deštníky atd. Zpěvy nahrála celá kapela najednou, uprostřed noci, posilněná z jedné své oblíbené žižkovské putyky. Zkrátka zvuk Žižkova se vším všudy.

The Fellas písničku vydávají jako dárek skalním fanouškům a všem Žižkovákům. Song vychází jako pozvánka na koncert U Vystřelenýho oka, i jako zpříjemnění čekání na novou desku, kterou The Fellas chystají později v tomto roce. „U Voka zahrajeme samozřejmě i tuhle raritní písničku. Čerstvou nahrávku zatím mohli najít kolemjdoucí na některých místech na Žižkově, kde jsme ji během posledních týdnů anonymně zanechali na CD,“ říkají The Fellas. V klipu, natáčeném v ulicích Žižkova, účinkuje loutka jménem Alfréd Schwartz. S ním a jeho vodiči natáčela dokumentaristka Taťána Rubášová.

Hospoda U Vystřelenýho oka bude po Incheba aréně (kde The Fellas předskakovali britským Hurts) druhým a zcela odlišným místem, kde kapela představí i nové skladby z nadcházející desky Scarecrow (česky „Strašák“). The Fellas s ní naváží na debut Robbery Blues, oceněný v roce 2011 Andělem za Objev roku.

The Fellas na festivalu Žižkovská noc, sobota 19.3. od 21:00, hospoda u Vystřelenýho oka