Hudebníka Adama Ďuricu lze bezesporu považovat ze jednoho z nejlepších slovenských písničkářů současnosti. Autor megahitů Neľutujem a Mandolína se dvakrát po sobě stal vítězem prestižní ankety OTO (obdoba české TÝTÝ) v kategorii Zpěvák roku a jeho videoklipy dosáhly na Youtube více jak 14 milionů zhlédnutí. Po albu Mandolína, které nasbíralo řadu hudebních ocenění, přichází Adam s novou deskou SPOLU. Aktuální singl a druhá ochutnávka z alba nese název DOVTEDY a umocňuje jej výborný videoklip z prostředí Českého Švýcarska.

„Na albu SPOLU jsem pracoval přesně rok a půl od vydání desky Mandolína.  Nové album je hudebně i textově vyzrálejší. Vnímám ho jako posun vpřed, ale zároveń nezapomínám na své fanoušky, kteří mají mojí hudbu rádi. Věřím, že jim přinášíme album, které budou rádi poslouchat,“ zaznělo od Adama.

Deska obsahuje 12 nahrávek, jež otextoval uznávaný Vlado Krausz, se kterým Adam spolupracoval již na předešlé desce.  Autorem hudby je Adam. Ten jednu píseň věnoval také své mamince. „Píseň Tvoj syn je pro mojí mámu. Toto téma jsem na novém albu chtěl obsáhnout a jsem velmi rád, že se to podařilo. Stejně tak jsem jednu píseň věnoval své přítelkyni, ale tentokrát neprozradím, o kterou skladbu se jedná,“ říká s úsměvem Adam.

Spolu s novým albem přichází také s videoklipem na singl Dovtedy, jenž nepostrádá hitové ambice a pyšní se výbornou produkcí. Režie klipu se ujal osvědčený Ondřej Urbanec z kreativní agentury ManaWorld.eu Ten spojil své síly se slovenským písničkářem již podruhé (první videoklip na singl Spolu) a podle všech reakcí se spolupráce vyplatila a Adam posílám do světa zatím jeden ze svým nejzdařilejších videoklipů.

Klip s podzimní tématikou se natáčel během října v oblasti Národního parku České Švýcarsko. Nejvíce v okolí Tisé, Pravčické brány a Hřenska.  „Videoklipem Dovtedy jsme se snažili navodit pohodovou atmosféru. Pokud bych to měl popsat jednou větou, tak je to mužská samota. S výsledkem jsem velmi spokojený. Ondřej odvedl výbornou práci a věřím, že se klip bude líbit i mým fanouškům,“ shrnuje Adam.

Adam nové album podpoří několika koncerty a příští jaro zavítá také do Česka. Skvělý slovenský muzikant za poslech stojí, nenechte si jeho novou desku ani živou prezentaci rozhodně ujít!

Foto: Branislav Šimončík