Malebné renesanční Slavonice hlásí týden před festivalem vyprodané ubytovací kapacity. Ti, kteří si chtějí užít filmy, koncerty a všechno, co festival nabízí, se akreditovali letos s velkým předstihem. Pro ty, kteří dorazí jen na koncerty nebo prostě na poslední chvíli, mají pořadatelé připravený stanový kemp nebo tipy na ubytování v okolí.

Ve Slavonicích se v létě stejně moc nespí, festivalový program je tak nabitý, že není kdy. Byla by obrovská škoda cokoli z něj prošvihnout,“ říká zakladatel a organizátor Slavonice Festu, filmový producent a režisér Ondřej Trojan a dodává: „ Na 100 filmových projekcí, 15 koncertů, 5 tanečních party, výstavy umění, dobré jídlo, pití, krásná architektura i příroda a to všechno během 4 dní a 5 večerů nedá ani nám ani festivalovým divákům moc času na odpočinek.“

Festivalové filmy
O jedinou cenu třetího ročníku Slavonice Festu – Cenu diváků budou soutěžit filmy v 5 sekcích. V sekci České filmy: Já, Olga Hepnarová, Ani ve snu, Teorie tygra, Smrtelné historky, Schmitke a dokument Odvaha. V sekci Slovenské filmy: novinka Jana Hřebejka Učitelka, Eva Nová, Meruňkový ostrov. V sekci Světové filmy: Boj (Dánsko), Brooklyn (Kanada), James White (USA), novinka Pedra Almodovara Julieta (Španělsko), Kuře na Švestkách (Francie), Mládí (Itálie), Pravidla vášně (USA), Pride (GB), Ptáci a lidé (Francie), Skrytá vada (USA), Slow West (GB) The Doors – When you are Strange (USA), Spotlight (USA), V paprscích slunce (Rusko/Severní Korea). V sekci HBO: Partyzán, Schneider vs. Bax, Svědectví, Vinyl (pilot) a v už tradiční sekci filmových vychytávek Výběr Jaroslava Róny: Co děláme v temnotách, Divoká stvoření jižních krajin, Fitzcarraldo, Harold a Maud, The Wild Blue Yonder.

1649-plakat1200