V sobotu 17. 12. 2016 se v KD Mlejn uskutečnilo finále 12. ročníku největší hudební soutěže neprofesionálních kapel, Skutečná Liga. Na letošní ročník se do soutěže přihlásilo 122 kapel, ze kterých musela odborná porota vybrat pouze 5 nejlepších, které postoupí do finále. Každým rokem je toto rozhodování těžší a těžší, jelikož se úroveň místních kapel stále zvyšuje. Nicméně se mezi všemi zúčastněnými našlo pět opravdových talentů, kteří se probojovali až do úplného finále. Jsou to kapely Cox & Vox,Sabina Ludányiová, DMG & The Funky Terrorist, Idio & Idio a Black Mercury.

 

O výsledcích SL 2016 rozhodovala odborná porota, která se skládá z Lukáše Fouska, Bohumila Zatloukala, Vladimíra Zatloukala, Ladislava Jakla, Jiřího Pilaře, Jamajky Koblicové, Petra Korála, Martina Polonyie, Zdeňka Hynka a významného hosta, který do finálové poroty dorazil až ze Spojených Států, Neila Turbina, bývalého člena skupiny Anthrax.

 

Nakonec se porota rozhodla následovně:

 

  1. Místo

IDIO&IDIO (88,75b.)

 

  1. Místo

COX&VOX (86,75b.)

 

  1. Místo

BLACK MERCURY (84,25b.)

 

  1. Místo

SABINA LUDÁNYIOVÁ (81,5b.)

 

  1. Místo

DMG&THE FUNKY TERRORIST (70,25b.)

 

Tímto všem finálovým a zúčastněným kapelám gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na hudební scéně. Největší gratulace ovšem patří kapele Idio&Idio , která se dostala přes celou soutěž až do úplného finále na 1. místo. Velice se těšíme na budoucí spolupráci se všemi finalisty.

Každým rokem pořádáme i předávání cen Music Talent Awards a ani 12. ročník nebyl výjimkou. Opět všem výhercům i nominovaným gratulujeme.

 

MTA 2016

Muzikant roku: Pavel Bek (Charlotta)

Zpěvák roku: Jimy Cox (Cox&Vox)

Zpěvačka roku: Sabina Ludányiová

Kytara roku: Jan Lichtenberg (The Myne)

Image roku: Black Mercury

Osobnost roku: Jamajka Koblicová

 

Všem kapelám, partnerům, porotcům a přátelům Skutečné Ligy mnohokrát děkujeme za fantastický 12. ročník soutěže a budeme se na vás opět těšit v příštím roce.

 

 

 

 

Nikol  Poselová

Public Relations & Marketing Manager