Petr Lexa a Lukáš Bundil z kapely Slza pokořili další metu své hudební kariéry, když na jaře letošního roku absolvovali své první halové turné. Během osmi zastávek si vystoupení stále úspěšnější skupiny nenechalo ujít přes 19 tisíc návštěvníků. Pro relativně mladou kapelu, jež aktivně funguje na české hudební scéně tři roky, je to úctyhodný počin. Během Holomráz tour 2018 vznikl rovněž videoklip na píseň Chmýří pampelišek. Zažít tak halovou atmosféru kapely Slza mohou nyní i Ti, kteří jarní turné nestihli. Na podzim kapela plánuje pokračovaní v regionech.

 

„V písni Chmýří pampelišek vzpomínáme na období dětství a dospívání. Zpívá se v ní o tom, že se člověk v dospělosti nesmí bát naplňovat své sny a ideály, které měl jako malý, i přestože se tenkrát zdálo všechno jednodušší,“ přibližuje námět skladby kytarista a spoluautor hudby Lukáš Bundil.

 

Autorem klipu je respektovaný režisér Leoš Brabec. „S kluky ze Slzy byla úžasná spolupráce. Nechali mi tvůrčí volnost a v ničem mě neomezovali. Toho si moc cením a věřím, že je to na výsledku znát,“ přibližuje natáčení Leoš Brabec.

 

Klip je poskládaný ze záběrů z jarního turné, které vedlo například i přes pražské Forum Karlín, kde kapela od svého vydavatelství Universal Music převzala platinové ocenění za své druhé album Holomráz.

 

„Videoklip přibližuje atmosféru koncertů, ale i backstage – od příprav přes rozezpívání a rozcvičení až po finální několikahodinovou autogramiádu. Během koncertu v Hradci Králové jsem choreografii druhé písničky dokonce zakončil pádem z pódia a místo autogramiády jsme jeli do nemocnice. Na následujícím koncertu v Liberci jsem tak musel spojit tanec s kulháním,“ vzpomíná s úsměvem zpěvák Petr Lexa.

 

Vzhledem k beznadějně vyprodanému Katarze tour 2016, které se konalo před dvěma lety, zvolila tentokrát Slza větší sportovní haly. Na podzim letošního roku se Holomráz tour 2018 vrátí do regionů.

 

Holomráz tour 2018

13.10. Lnáře, KD Lnáře, Lnáře 187

1.11. Polička, Tylův dům, Vrchlického 53

2.11. Česká Lípa, KD Crystal, Boženy Němcové 2942

10.11. Pardubice, KD Hronovická, Hronovická 406

15.11. Kutná Hora, KD Lorec, U Lorce 57

16.11. Cheb, KC Svoboda, Za Mostní branou 1791/5

21.11. Benešov, KD Karlov, Na Karlově 2064

22.11. Domažlice, MKS Domažlice, nám. Míru 51