Hned první poslech novDebbi_2017_@Lukáš Dvořák (4)ého alba zpěvačky Debbi (Deborah Kahl) odpoví na otázku, proč si charismatická rusovláska s přípravou své třetí studiovky dávala načas. Čtyři roky po předchozí desce Love, Logic & Will, která znamenala důležitý mezičlánek v jejím uměleckém vývoji, přichází se svým dosud nejvyzrálejším materiálem.  Album Break vychází v pátek 5. května, ale už nyní si ho můžete exkluzivně poslechnout na Spotify. Debbi k nové desce představuje také video k singlu Pull Me Out.

Debbi, která se proslavila přímočarými melodiemi jako La La nebo andělskou soškou ověnčenou Touch The Sun, na albu Break poprvé spolupracovala s producentem Dušanem Neuwerthem. Ten se již v minulosti podílel na řadě výrazných tuzemských nahrávek, jeho domovskými Tata Bojs počínaje a loňským ceněným albem Pieces skupiny No Distance Paradise konče.

 

„Práce s Dušanem Neuwerthem pro mě byla velká a především úplně nová zkušenost. V minulosti moje nahrávky čerpaly ze samotných kořenů populární hudby, často byly ovlivněny country a blues. Zato s Dušanem jsem si připadala jako v současném Londýně,“ pochvaluje si zpěvačka, která novou deskou vstupuje do zcela nové umělecké etapy své kariéry.

Druhým nosným pilířem alba Break je pak vlastní zpěv Debbi, v němž nadále vyniká její charakteristická barva hlasu, ale je daleko zralejší a variabilnější než kdy dřív. Posluchači se tak mohou těšit na pěvecké polohy, které dosud v rejstříku dnes třiadvacetileté umělkyně neměli možnost slyšet. „Největší škola ve zpívání je praxe. Za poslední roky jsme odehráli stovky živých vystoupení. Všichni kolem mě říkají, že jsem se vyzpívala, a i já sama cítím, že mám jistější a vyzrálejší projev. Důležitou roli v tom samozřejmě hraje i věk,“ poodhaluje Debbi.Debbi_2017_@Lukáš Dvořák (20)

Tým autorů, které oslovil právě producent Dušan Neuwerth, dává vedle osvědčených jmen šanci i mladým tvářím. Hned pod třemi skladbami je podepsán zpěvák a skladatel Marcell ze skupiny No Distance Paradise, největším překvapením desky je pak píseň Pull Me Out, kterou napsal písničkář Jakub Ondra a i přes aranžérskou nepředvídatelnost je natolik chytlavá, že se stala jasným kandidátem na rádiový singl. Již tradičně dvěma písněmi přispěla Jana Kirschner.

„Chtěli jsme natočit dobré současné album, a to v místních podmínkách a s místními autory. Věřím, že se nám to povedlo,“dodává Debbi, která se na fotografiích k nové desce nechala zvěčnit ve znovuoživlém prvorepublikovém prostoru Operofotografem Lukášem Dvořákem, žijícím a pracujícím v Miláně. O tom, že album Break znamená v její pěvecké dráze skutečný zlom, se budete moci přesvědčit už 5. května, kdy očekávaná novinka vychází u vydavatelství SinglTon.  Poslechnout si ochutnávku z alba Break naživo budete moci již 18. června, kdy se Debbi se svoji kapelou představí na Střeleckém ostrově v Praze na koncertě ke Dni otců.

Debbi_2017_@Lukáš Dvořák (8)