Kalendář, který vnese prevenci úrazů popálením k desetitisícům lidem a dětem, a který ochrání několik dětských životů a několik dětí, od strašlivé bolesti popálením, se rozhodla vytvořit Iv Nikitinská z Avalone se svými popálenými bojovníky.  

Jde o kalendář, do něhož vložily svůj příběh, plný bolesti, boje, odvahy a vítězství děti po popáleninovém úrazu, spolu s obrovskou podporou rockerů,  kteří svou bojovnost a srdce, dokáží mezi lidi vyslat skrze svou hudbu .

Jak vlastně vznikl nápad na kalendář popálených bojovníků a rockových kapel? “Naprosto rockersky. A celý kalendář zrovna tak. Vize kalendáře v této podobě mě doslova osvítil zcela nedávno, přesně 22. července 2019, večer, při plavání v lomu. Díky panu Milanu Kudrnáčovi z Krucipüsku. Psala jsem článek o Krucipüsku a jejich pomoci s naší kampaní „PÁLÍ!“. Pan Kudrnáč mi poslal na mobil k článku fotku Krucipüsku. Má reakce v ten moment: „Notyvole“ a v duchu jsem spatřila  kalendář „PÁLÍ! 2020“. Má okamžitá odpověď : „Tak to je krásná fotka!“. Jeho okamžitá odpověď – kontakt a webovky pana fotografa Radka Teope Drbohlava. A k tomu: „ Jojo, souhlasím, máme skvělýho fotografa. Radek je skvělej i jako člověk“ A už to jelo. Jako správný rock. Rychle, tvrdě, úderně, se srdcem. O pár hodin později bylo s pomocí Radka domluveno 10 kapel na focení, o měsíc později, bylo nafoceno 12 kapel ze 13-ti. A to jsme si předtím s  tématem „nástěnný kalendář“  pohrávali dva roky. Skvělý byl  nápad Katky Madle, nafotit některé fotky na festu Keltská noc a obrovská pomoc organizátorů KN, pana Martínka – Mafuny a paní Dáši Kaulfersové,”  vysvětlila Iv Nikitinská. 

A jak vypadaly začátky z druhé strany? Byl Radek Drbohlav také ihned přesvědčený o dokonalosti tohoto projektu? Šel do toho po hlavě? ” O Avalone jsem věděl přes kapelu Krucipusk, pro kterou fotím. Když mě pak  Iva z Avalone oslovila s prosbou o nafocení kalendáře, neváhal jsem ani vteřinu a spolupráci jsme domluvili vlastně už při prvním telefonátu. Tady není nad čím váhat. Jsem poctěn, že se můžu podílet na tak skvělém projektu, jakým kalendář „Pálí!“ je,” odpověděl bez váhání fotograf, který do kalendáře vnesl svůj fotografický rukopis, jenž mu dodal na vážnosti a magičnosti. 

Na kalendáři však nemají zásluhu jen Iv a Radek. Velkou zásluhu mají také popálené děti a jejich rodiny. Dále Jarda Creed, jakožto asistent fotografa, organizátoři festivalů Keltská noc a Valník a samozřejmě třináct skvělých kapel – velkých bojovníků a srdcařů.

“Všichni do toho šli s nadšením, zadarmo, na vlastní náklady, ve svém volném čase. Bez sebemenšího zaváhání. Což samo o sobě je až k neuvěření. A ukazuje to, že dobro, bojovnovnost, odvaha a síla pomoci v lidech prostě JE. A nebojí se to ukázat,” nešetří krásnými slovy Iv. A dodává, že toto je jenom začátek! Na příští rok se chystá minimálně další kalendář a také 1. kniha Avalone. “No a protože život přináší neustálá krásná překvapení, tak věřím, že opět přijdou shůry  další božské nápady,” uzavřela Iv.

Jaké kapely se podílely?

KABÁT, TŘI SESTRY, DYMYTRY, PIPES AND PINTS,  E!E,  SPS, VISACÍ ZÁMEK, KRUCIPÜSK, VYPSANÁ FIXA, MZH, TOTÁLNÍ NASAZENÍ, PROJEKT PARABELUM, THE SCOFFERS.

Kde seženete kalendář? 

Kalendář PÁLÍ! 2020 lze již nyní rezervovat přes www.avalone.cz. Křest kalendáře je předběžně stanoven  na 4. 10. 2019, v klubu Rock Cafe, při koncertu kapel SPS a E!E, v rámci jejich POGO TOUR 2020. Tam bude zahájen prodej. Od té chvíle bude kalendář možno koupit na každém koncertě a tour všech  kapel z kalendáře. Obrovskou pomoc s distribucí, prodejem a PR  poskytne  firma Kytary.cz.

Na co půjdou korunky?

Veškerý zisk z kalendáře PÁLÍ! půjde na ochranu dětí zdravých, tj. na preventivní program *PÁLÍ!* do mateřských, základních a středních škol a učilišť, po celé ČR. Strašný fakt je ten, že ČR patří ke státům s nejvyšší úmrtností dětí v důsledku úrazů. Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. A přitom  95% těchto úrazů lze předejít. Ve srovnání se státy, kde je rozvinutá úrazová prevence, má ČR více než dvojnásobnou úrazovost… Tak to prostě ZMĚNÍME. Jako správní rockeři. A skvělý fakt je ten, že se ku pomoci svou OBR silou, svým srdcem a přesvědčením, přidali právě hudebníci a jejich fanoušci. Kteří dokáží pomoc mnohonásobně znásobit. Díky tomu ochráníme několik dětí od smrti popálením a ještě více dětí, od strašlivé bolesti a doživotních následků, které popáleninový úraz přináší. A tak snaha nás všech stojí rozhodně za to. Má to smysl.