Právě dnes Richard Müller vydává nové album s názvem „55″, které už v říjnu představí naživo na „Nejlepším tour 2016″. Po deskách „33″ a „44″ je „55″ třetím zpěvákovým jubilejním albem. Patnáct nových skladeb vzešlo ze spolupráce Richard Müllera s Ondřejem Gregorem Brzobohatým, který je nejen producentem ale i výhradním autorem hudby celé desky a s Petrem Uličným, se kterým novinku otexoval.

 rm02

„S Ondřejem Brzobohatým jsem spolupracoval poprvé a byla to opravdu fantastická jízda. Tohle album provázela jakási magičnost, vznikalo v neuvěřitelné pohodě. Nahrávali jsme ho v Praze v proslulém studiu Smečky, kde jsem kdysi natočil hity „Rozeznávam” a „Štěstí je krásná věc”. Myslím, že pozitivní energie, s kterou jsme pracovali, je z desky cítit. Jsem s výsledkem opravdu mimořádně spokojený,” netají se Richard Müller nadšením z novinky, kterou si nadělil k narozeninám a jíž sám považuje za intimní zpověď.

 

„Tahle deska je mimořádně osobní, všechny písničky se mě nějakým způsobem týkají. I na základě reakcí okolí, přátel a vydavatelů pevně věřím, že se nám podařilo vytvořit nádhernou nahrávku, která moje publikum nezklame,” dodává zpěvák.

 

Jeho slova o výjimečně dobrém album potvrzuje už pilotní singl Julia Roberts, kterým Richard Müller vzdává poctu slavné americké herečce. „Tak jako každý normální muž i já jsem do ní zamilovaný. Je to krásná žena a především vynikající herečka. Můj nejoblíbenější film je asi Erin Brockovich a to proto, že v něm neskončí v posteli s žádným mužem a navzdory tomu je na co se dívat,” říká s humorem jemu vlastním Müller.

 

Pár skladeb z nového alba zpěvák představí záhy i koncertně na rozsáhlém turné po Slovensku a České republice, které dostalo název „To najlepšie tour 2016″. Müllerovy největší hity v podmanivých šansonových úpravach doplněné o ukázky z nového alba „55″ zazní ve dvanácti českých a moravských městech od poloviny října do  6. prosince.

rm01_web

 

Richard Müller „To najlepšie tour 2016″

 

 1. 10. Ostrava – Dům kultury
 2. 10. Praha – Hybernia
 3. 11. Karlovy Vary – Hotel Thermal
 4. 11. Plzeň – Měšťanská Beseda
 5. 11. České Budějovice – DK Metropol
 6. 11. Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
 7. 11. Pardubice – Východočeské divadlo
 8. 11. Náchod – Divadlo Dr.J.Čížka
 9. 11. Liberec – Dům kultury
 10. 11. Hradec Králové – KC Aldis
 11. 11. Přerov – Klub Teplo
 12. 12. Brno – Janáčkovo divadlo