Richard Müller opět potvrdil svoji neotřesitelnou pozici jedné z nejpopulárnějších osobností slovenské hudební scény. Jeho pražská koncertní zastávka vyprodala dvakrát! po sobě divadlo Hybernia, ve kterém zpěvák navíc během představení obdržel platinovou desku za prodej alba “55”, od jehož vydání neuplynul ještě ani měsíc!

„Je to super. Přišel jsem si jen užít koncert. Vůbec jsem netušil, že tu dnes získám i tohle ocenění,“ netajil se překvapením producent desky Ondřej Gregor Brzobohatý, když od marketingové ředitele Universal Music Miloslava Zýky přebíral platinovou desku. „Jsem strašně rád, že jsem se mohl na vzniku téhle desky podílet a poznat tak Richarda víc. Spřátelit se s ním. Je neuvěřitelné, jak hudba dokáže lidi propojit,“dodal Brzobohatý.

Poctu Richardu Müllerovi během večera vzdal i jeden ze speciálních hostů – zpěvák Dan Bárta: „Když se proletíte česko-slovenskou pop music za posledních třicet let, tak Richarda Müllera nelze minout. Vy to samozřejmě všichni víte a já jsem tu dnes v podstatě od toho, abych sám sobě znovu připomněl, kolik dobrých písniček udělal, napsal, nazpíval,” pronesl k publiku Dan Bárta a s úsměvem dodal: „Kdo to dneska má, že?”

 

Vedle Dana Bárty včera v Divadle Hybernia vystoupil i kytarista Michal Pavlíček, kterého s Richardem Müllerem a Michalem Horáčkem pojí mj. loňská nahrávka Sociální síť.

Zpěvák a oba hosté se sešli na pódiu v písni Tlaková níž, která odstartovala finále představení.

Praha byla teprve třetím městem na území Čech a Moravy, kde Richard Müller v rámci koncertní série „To najlepšie tour” vystoupil. Dále turné zasáhne např. Karovy Vary, Plzeň, Ústí nad Labem, Pardubice, Hradec Králové, Přerov nebo Brno.

Ačkoliv je program tohoto turné věnován především největším hitům Richarda Müllera v šansonových úpravách, již zmíněné novinkové album “55,  na něm zpěvák neopomíjí a odkazuje na něj dvěma písněmi. Titulní skladbou 55 a pilotním singlem Julia Roberts. „Tuhle písničku jsem věnoval mé oblíbené herečce Julii Roberts. Máme spolu krásný jednostranný vztah. Já ji miluju a ona … no, s ní jsem to ještě neměl možnost probrat,” uvedl skladbu Julia Roberts s humorem sobě vlastním Richard Müller.

 

Richard Müller „To najlepšie tour 2016″

  1. 11. Karlovy Vary – Hotel Thermal
  2. 11. Plzeň – Měšťanská Beseda
  3. 11. České Budějovice – DK Metropol
  4. 11. Ústí nad Labem – Severočeské divadlo
  5. 11. Pardubice – Východočeské divadlo
  6. 11. Náchod – Divadlo Dr.J.Čížka
  7. 11. Liberec – Dům kultury
  8. 11. Hradec Králové – KC Aldis
  9. 11. Přerov – Klub Teplo
  10. 12. Brno – Janáčkovo divadlo

Foto: Lucie Levá