Možná trochu nešťastně nazvanou, ale pro některé jistě zajímavou alternativu ke klasickému lístku, nabízí Punkovej večírek, který se koná jako obvykle 20. října ve Vrchlabí u Maxe. 

Když pořadatelé na sociální síti vysvětlili, jaké jsou výhody lístků nazvaných VIP, strhla se proti nim velká negativní smršť. Podle některých návštěvníků zkrátka něco jako VIP k punku nepatří. Možná ano, možná ne. Posouzení necháme jiným. Je ovšem podle nás fajn mít na výběr. Buď si koupím na místě obyčejný lístek, který mi nezaručí, že si za celou dobu najdu místo k sezení a jistojistě se budu těsnat mezi ostatními členy. Zajistí mi však dost možná pohled z první řady a také peckové pogo. 

Ne každý jsme ale stejný a ne vždy můžeme okupovat první řady a pogovat. Dost možná se na akci chystají také punkerky, které už v sobě nocí další malé punkáče a nechtějí se vzdát tohohle večírku, dokud je to jen trochu možný. Dost možná si někdo zlobil nohu, ruku nebo jinou končetinu a není pro něj bezpečné postávat mezi pogujícími a jinak tančícími lidmi. Ale hudbu si nechce nechat ujít. A pak jsou tu tací, kteří chtějí jen v pohodě poslouchat hudbu a k tomu ještě pokecat s přáteli a známými, které dlouho neviděli. A právě pro ty jsou tu o  něco dražší, ale výhodnější lístky VIP. 

Ty zajistí samostatný bar, kde nejspíš na velké fronty nikdo nikdy nenarazí. Dále pohodlí odděleného prostoru a místo k sezení a v neposlední řadě možnost trávit čas s hudebníky ze všech kapel. Nakonec je třeba zmínit také samostatné záchody. Ačkoli právě ty byly terčem útoků na facebooku. Ale přátelé, ruku na srdce. Kdo může za to, jak ty toalety vypadaly v minulých letech? Myslím, že ty hromádky  tam pořadatelé nedělají…Čistotu musí udržovat návštěvníci. 

Takže stojí před vámi volba. Každý si zvolte lupeny podle svého uvážení, ale nesuďte druhé a možnost volby. Vždyť punk je hlavně o svobodě a individualitě, ne?