Olin Ducháč společně s kapelou NVÚ pořádá 13. října už třetí ročník Akce Revír. Původní myšlenka byla uspořádat koncert pro kamaráda, který byl rok v nemocnici a bojoval s akutní leukémií.

Peníze, které se na akci vybraly za vstup a do kasičky, měly pomoci rodině v nouzi. Martin Dvořák, pro kterého byla akce uspořádaná, se však ukázal jako chlap s velkým srdcem. „Peníze jsem mu dal, ale on druhý den přišel a řekl, že to uděláme jinak,“ vyprávěl Olin Ducháč. Jeho kamarád chtěl pomoci druhým. A tak peníze proměnil v dary na dětskou onkologii v Hradci Králové.

V potřebné věci pro malé bojovníky bylo proměněno asi 20 tisíc korun. Téměř hned bylo jasné, že akce se nekoná naposledy. Druhý ročník se konal na podzim roku 2017. Role moderátora se s umem sobě vlastním ujal Štěpán Málek. Pozvání v loňském roce přijaly kapely NVÚ, P.U.M., Inkoust Pana Boučka, Čert ví, Ešus a Bez Šance. Na akci dorazili také přátelé z řad motorkářů.

„Kapely si přišlo poslechnout 150 lidí, kteří navíc dávali peníze pro děti do připravené kasičky,“ vysvětlil Olin Ducháč. Kromě toho přispělo na dětskou onkologii také město Nový Bydžov, kde se akce koná. Díky tomu mířilo na dětskou onkologii na konci roku neuvěřitelných 36 757 korun. Ještě po akci se však našli tací, co chtěli pomoci, a tak se částka ještě navýšila. Pořadatelé tak mohli na oddělení koupit například odrážedlo, dětské kolo, kočárek nebo přikrývky. Takřka po skončení akce se začal domlouvat další ročník.

Původně chtěl Olin Ducháč tentokrát věnovat výtěžek z akce jednomu konkrétnímu nemocnému dítěti. Nakonec se však rozhodl ráz akce zachovat a opět věnovat výtěžek akce proměněný v hmotné dary na onkologii. Na akci opět přijaly pozvání kapely Čert ví, Bez šance a Inkoust Pana Boučka. Účast spolupořádajících NVÚ byla samozřejmě jasná. Kromě toho letos zahraje mistr Záviš a kapely Na Rovinu, Driák a The Fialky, jak prozradil Olin Ducháč.

Stejně jako v loňském roce i letos by se přímo na koncertě měla objevit staniční sestra královehradecké onkologie se svými kolegyněmi, motorkáři by v případě příznivého počasí měli uspořádat spanilou jízdu a mikrofonu se v přestávkách opět ujme Štěpán Málek. “Chtěl bych poděkovat celé kapele NVÚ, městu Nový Bydžov, sponzorům a všem ostatním, kteří mi s pořádáním pomáhají,“ řekl Olin Ducháč.

Letošní ročník Akce Revír s sebou ponese smutný nádech. Martin Dvořák, pro kterého byla Akce-Revír 1 původně připravovaná, bohužel v létě boji s těžkou nemocí podlehl. Jeho odkaz však akce ponese dál a bude se na něj vzpomínat jako na chlapa s obrovským srdcem, který myslel na ostatní, i když byl sám v těžké situaci.