To důležité je očím neviditelné. Tenhle citát z Malého Prince se výborně hodí pro situaci, kterou zažívá denodenně Iv Nikitinská, která stojí za projektem Pálí! nás to taky.

Projekt, který upozorňuje na hrůzné následky popáleninových úrazů, má podporu spousta jednotlivců, sportovců, ale také kapel. Nezřídka kdy rockových nebo punkových. “Jsem ráda, že pomoc vychází odzdola, od fanoušků hudby, punkerů. Odkud by to málokdo čekal,” říká Iv Nikitinská. Ta prosila o pomoc spousty institucí včetně bank. Marně. Pomoci se nedočkala.

Dokonce se dočkala opovržení za to, že s popálenými dětmi jezdí na koncerty. Jistý pán soudil, že to škodí dobré pověsti. Mýlil se. Bez hudebníků by projekt nebyl tam, kde dnes je. Nebyl by v povědomí tolika lidí. “O pomoc a podporu jsem žádala snad všude. A vždy největší přišla od hudebníků a fanoušků,” přiznala Iv.

Ta se často rozpráví s Danem, který nemá polovinu těla. “Přemýšleli jsme nad tím, jak se mu podařilo překonat tolik strašné bolesti a takové postižení. Jeho odpověď? Je to díky podpoře,” vypráví Iv Nikitinská. Podle jejích slov je podpora velmi důležitá. Dává sílu žít. A kdo dokáže dávat největší podporu? “Nám konkrétně hudebníci, fanoušci, punkeři…Podporu morální, ale také podporu finanční,” dodává Iv.

“A je smutné a zároveň nádherné a velmi silné, že nejvíce pomáhají ti, od kterých by se to čekalo nejméně čekalo. A ti, od kterých by se to předpokládalo a mají k tomu i prostředky, nepomohou. Naopak spíše srážejí, mentorují, a rádoby radí,” shrnuje Iv Nikitinská.

Připomněla, že v nedávné době se mezi ty, kteří pomáhají přidal mladý dříč, punker, dredař a otec dvou malých dětí. I on se rozhodl přispívat.

O ČEM JE PÁLÍ! NÁS TO TAKY?
PÁLÍ! nás to taky
Kampaň “PÁLÍ! nás to taky” má za cíl dostat mezi lidi a do škol důležité informace o tom, že popáleninový úraz je jedním z nejhorších a nejbolestivějších úrazů, jaké nás a naše děti mohou potkat. Jeho následky jsou strašlivé, nevratné a zanechávají hluboké a kruté jizvy nejen na těle, ale také na duši.
A přitom stačí vědět kde všude nebezpečí číhá a jak se mu vyhnout a 95% těchto děsivých úrazů se vůbec nemusí stát.

Zajímá vás kampaň? Chcete pomoci? Podívejte se na www.avalone.cz