Že punkáči nemyslí jen na sebe je známá věc. A že rádi pomáhají jistě taky víte, stejně jako to, že život dokáže být někdy pěkná svině….

Život se s námi mnohdy namazlí a některým z nás připraví nejednu těžkou zkoušku. S nepřízní osudu bojuje Václav Hofman, někdejší bubeník death metalové kapely.

Václav onemocněl roztroušenou sklerózou a pomocí sociální sítě prosil kokoholi, zda by si nemohl ve zkušebně nějaké kapely zabubnovat. Jeho prosby si všimla Daška Bezová, punkerka z Mnichova Hradiště. Inforamci si nenechala pro sebe, ale status s prosbou ukázala svému kamarádovi a zpěvákovi punkové kapely S-T-K z Dobrovice. „Dohodli jsme se spolu, že to Václavovi pomůžeme uskutečnit,“ vzpomíná Jecháč, zpěvák S-T-K.

„Jenže zkušebna se mi zdála jako malá satisfakce za to, čím si musel ten člověk projít a čím si nadále prochází,“ pokračuje Jecháč s tím, že Václava pozvali na první Pěčické punkobraní, které se konalo 10. září 2016.

„Tam jsem mu založil kapelu s názvem Za pět minut dvanáct,“ vypráví Jecháč. A jak se to stalo? „Zkrátka ukončili hraní MocArt, kde na kytaru hraje kamarád Toncka. Když se balil, řekl jsem mu, ať zůstane na pódiu. Přidal jsem k němu basu, kterou vedl Doubas, druhou kytaru RoroRorsek (Bloody Mary) a konečně bicí, za které si sedl Václav Hofman,“ vyjmenoval. Upozornil,že ti lidé se předtím nikdy neviděli, natož, aby spolu někde hráli. „Prostě jamovali, mám i video. Lidé se mě ptali, co je to za kapelu a mě v tu chvíli napadl název Za pět minut dvanáct. Nikdo včetně Karla Baleje mě nechtěl věřir, že se ti lidé nikdy neviděli. Bylo to super. STKáčku děkovali příbuzní i kamarádi Vaška za to, že jsme dokázali tomu člověku vrátit chuť do života,“ dodal Jecháč.

Příběh samozřejmě jedno akcí neskončil. „Od té doby jsme díky Dašce Bezové přáteli a dělámě pro něj akci tour Punk pro Václava,“ vysvětlil Jecháč. Podle něj se zatím konaly tři akce plus další nazvaná Punkem proti roztroušené skleróze v Pěčicích, kde se účastnilo dvanáct kapel.

„Dodnes jsme vybrali 18 500 Kč, z toho jsme Vaškovi oficiálně předali šek na 15 000 Kč na náklady spojené se stěhováním do levnějšího bytu, jelikož si ten stávající s matkou nemohli dovolit,“ vysvětlil Jecháč.

Další finance pomůžou Václavovi ve vydání knihy, kterou bude v letošním roce dokončovat.

 

A proč S-T-K, Jecháč, Daška a další punkáči z Mladoboleslavska pomáhají Vaškovi? „Protože se z toho neposral, dal o sobě vědět a dostal to nejlepší – chuť žít,“ shrnul Jecháč za všechny ze svého okolí.

Další akce na podporu Vaška je na obzoru. Koná se 24. března v brněnském klubu ArtBar Druhý Pád. V rámci akce zahraje kromě kapely S-T-K také kladenská Svoloč, brněnská partička Bloody Mary, Ejakulujcí Kokos z HavlBrodu a Veselí Koníci z Benátek nad Jizerou. Vstupné na akci, která má smysl je pouhá stovkaA proč S-T-K, Jecháč, Daška a další punkáči z Mladoboleslavska pomáhají Vaškovi? „Protože se z toho neposral, dal o sobě vědět a dostal to nejlepší – chuť žít,“ shrnul Jecháč za všechny ze svého okolí.

 

 

Další akce na podporu Vaška je na obzoru. Koná se 24. března v brněnském klubu ArtBar Druhý Pád. V rámci akce zahraje kromě kapely S-T-K také kladenská Svoloč, brněnská partička Bloody Mary, Ejakulujcí Kokos z HavlBrodu a Veselí Koníci z Benátek nad Jizerou. Vstupné na akci, která má smysl je pouhá stovka.