Kapela Mirai se do podvědomí posluchačů zapsala před rokem debutovým singlem Dítě robotí, po kterém přišel letní song Souznění a průlomový hit Cesta z města (na YouTube již přesáhl 1 milion zhlédnutí). Následovala řada hudebních vystoupení a podzimní support skupiny Kryštof na vyprodaném halovém Srdcebeat tour. Nyní parta ze severní Moravy posunula svoji laťku zase o kus výše a přichází s novým singlem Divadlo, který je podle prvotních reakcí zatím jejich nejsilnějším, nejemotivnějším a nejvyzrálejším hudebním počinem. Celek dokresluje výborně zpracovaný filmový videoklip s pohádkově tajemnou atmosférou.

„Divadlo je naše možná nejsrdcovější píseň a věříme v její sílu. Píseň je o tom, že člověk má někdy více rolí a musí hrát takové svoje životní divadlo,“ vysvětluje spoluautor singlu a frontman kapely Mirai Navrátil.

Mirai_Divadlo_@ ManaWorld.eu  (2)

Tříčlenná parta kolem charismatického zpěváka se pod taktovkou zkušeného režiséra Ondřeje Urbance z kreativní agentury ManaWorld.eu vydala natáčet klip až na samotný západ Čech. „Pro natáčení pohádkového videoklipu jsme si zvolili architekturu a lesy v okolí Mariánských Lázních, včetně zámku Kynžvart a nádherného sálu Miramonte. Tato destinace není tolik filmařsky profláklá jako různé reálie v okolí Prahy. Kluci to tudíž měli ze severovýchodu Moravy až na západ pěknou dálku,“ podotýká Urbanec, jenž při filmování použil stejnou značku kamery jako tvůrci oskarového filmu s Leonardem DiCapriem Revenant – Zmrtvýchvstání.

Celé natáčení se neslo v kouzelné atmosféře, která na kapelu dýchala z historických zákoutí zámku. „Natáčeli jsme v epickém opuštěném sále s proskleným stropem. Později jsme dokonce zjistili, že to v minulosti byl nevěstinec,“ popisuje Šimon Bílý, bubeník a spoluautor písně a dodává: „Natáčení byl pro nás zážitek a s Ondrou Urbancem byla úžasná spolupráce. Z výsledku jsme nadšeni a těšíme se na reakce fanoušků.“

Spolu s kapelou si ve videoklipu zahrál také jejich stálý host Krystián Danel, jenž usedl ke vzácnému pianu Johana Strausse. Osudovou lásku hlavního hrdiny ztvárnila krásná Vindy Krejčí, kterou mohou diváci znát z TV a reklamních kampaní.

To, že severomoravská formace na sobě intenzivě pracuje, dokazuje také její nabitý koncertní kalendář na nadcházející letní sezónu. Vedle toho plánuje pro své fanoušky překvapení v podobě prvního turné. Pokud bude k jejich debutové desce zatím nechce prozradit, ale jisté je, že o téhle partě, která vnesla nový vítr na pole české pop music, teď hodně uslyšíme.

Mirai_Divadlo_@ ManaWorld.eu  (6)