Punk možná není nic pro romantiky, ale co když přece. Proč nespojit zdánlivě nespojitelné a nezasadit zajímavou hudební akci s odvážným názvem do romantické historií opředené krajiny. No dobrá, takhle poetické to se vznikem festivalu a jeho konáním na Vlčtejně nebylo…

Jak tohle všechno vzniklo vysvětluje pořadatel Kamil Svoboda na webu festivalu. Jeho snem bylo uspořádat koncert Vildy Čoka. To se podařilo a tak měl Kamil chuť pokračovat. A uspořádal další akci, tentokrát už s názvem Prasofest. Proč ten název? Protože pódium, na kterém se konal bylo na louce, kde dříve býval prasečák. Jenomže přišly neshody s majiteli a došlo na změnu působiště. 

Ne všechno však vždycky dopadne, jak si přejeme, a tak první akce na Vlčtejně nedopadla ideálně. Přišlo málo lidí. Počasí nepřálo. Důležité je se však nevzdávat. A tím se Kamil Svoboda řídil. Přes neúspěch uspořádal další ročník. 

Zatímco v roce 2013 šlo o koncert o dvou kapelách, o rok později zahrály kapely tři. Rok 2015 byl premiérou na Vlčtejně a kapel tu hrálo pět. I přes neúspěch prvního ročníku na Vlčtejně se pořadatel nevzdal. Na další rok zamluvil kapel sedm, přesunul termín a sehnal sponzory. A udělal dobře. 

Jeho festival rok od roku roste. Přijďte se podívat, jak to vypadá, když člověk něco dělá z dobré vůle a přesvědčení, jen proto, že ho to baví a chce udělat něco pro lidi. Přijďte si užít skvělý hudební víkend. Litovat určitě nebudete. 

Prasofest je jednodenní akce s našlapaným programem plným skvělé hudby a lidovým vstupem. 

Festival se koná 10. srpna od 13.30 hodin na hradě Vlčtejn. Pokud nebude produkci přát počasí, nemusíte věšet hlavu, vše se přesune do Sokolovny Blovice. Parkování a stanování na akci je zdarma. Vstup stojí na místě 300 Kč.