Už odpočítáváte poslední hodiny před odjezdem na festival PodParou, ale pořád máte spoustu otázek, co se týká organizace. Pokusíme se vám většinu zodpovědět. 

DOPRAVA 

Pokud jedete autem, pak to zkuste po dálnici D1 (nezapomeňte ale doma pevné nervy) a sjeďte sjezdem 230 na rychlostní komunikaci R46 a poté sjezdem č. 2 na silnici č. 47 směrem do centra po ul. Kroměřížské a následně ul. Žižkově, kde na světelné křižovatce odbočíte vpravo na ul. Dukelskou a budete dále pokračovat ulicí Olomouckou a Sochorovou až k místu areálu festivalu. Cesta z Vyškova bude značená, minout to nemůžete. 

Vlakem se dopravte do stanice Vyškov. Potom musíte překonat ještě asi 3 km. Ty lze zdolat pěšky nebo si zavolat taxík. Stejné to bude, pokud pojedete autobusem. Autobusák je totiž jenom kousek od vlakového nádraží.

PARKOVÁNÍ

Pokud jedete autem, zajímá vás také parkování. To je připravené na asfaltové ploše nedaleko areálu. Vejde se sem na sedm stovek aut, takže můžete být klidní, zaparkuje každý. Parkoviště je placené, stát vás bude 300 Kč, pokud pojedete karavanem, pak 500 Kč. 

Jestli chcete mít u auta i stan, doporučuju vyjet včas. Protože to na asfaltové ploše možné není. Tohle privilegium bude mít jen prvních sto aut a připlatí si za to. Cena tohohle luxusu je 500 Kč. 

STANOVÁNÍ

Stanovat můžete jinak na travnaté ploše zdarma. U stanového městečka samozřejmě budou toalety, mycí žlaby a také sprchy. Za sprchu zaplatíte 50 Kč a musíte si zjistit, v kolik jsou sprchy otevřené. Stanové městečko je hlídané. Pořadatelská služba tudy bude během festivalu procházet. Co se týká pořádku v okolí stanů, je vše skvěle ošetřené. Hned u vstupu dostanete pytel na odpadky. Ten můžete naplnit a nechat v místě, kde jste stanovali. Pokud vám jeden bude málo, můžete si další vyzvednout u sprch a úschovny. 

CO JEŠTĚ VĚDĚT

  • Bez pásky (vyměníte za vstupenku) se nedostanete ani do stanového městečka nebo na parkoviště.
  • S sebou do areálu si klidně můžete vzít petku s vodou. Zapomeňte však na jakékoli sklo. 
  • Pokud jste zvyklí před festem grilovat, zapomeňte na to. Platí tu přísný zákaz rozdělávání ohně a hloubení díry do země. 
  • Psy určitě nechte doma! Na podobné akce nepatří a sem je ani nepustí. 

A ještě rady, co se týče kelímků: 

Systém provozu

Kelímek můžete oupit na místech označených jako “PRODEJ KELÍMKŮ”. Dostanete nejen kelímek, ale k němu také žeton. Oboje střežte jako oko v hlavě, jedno bez druhého nevrátíte.  Žeton si schovejte a na konci festivalu je vraťte  s kelímkem proti vratné záloze 50Kč v místě označeném “VÝKUP KELÍMKŮ”. Kelímky jsou dostupné opravdu jen v místě označeném jako prodej kelímků a nebo u vstupu.  Když si tedy kelímek koupíte rovnou tam, odpadne vám stání jedné fronty. A bez kelímku si neškrtnete. Nikde jinde vám ho opravdu nedají.