Chystáš se letos poprvé na Brněnec a přemýšlíš, co s sebou brát a nebrat a jak to tam vlastně chodí? Pak čti. Sepsali jsme tipy, které se určitě budou hodit. 

  1. Cesta

Přemýšlíš, jak se na Brněnec vydat? Určitě můžeš jet autem. Zaparkuješ ho hned vedle areálu blízko vlakového nádraží nebo v okolí silnice. Parkování není zpoplatněno, takže ušetříš nějaký keš ;). V autě nebo u něj můžeš určitě i zakempit, většinou to není problém. 

Hodně lidí však volí cestu vlakem. Na facebooku najdeš před akcí spoustu příspěvků s tím, že se pařmeni dohodnou a jedou ve stejný čas. Spolucestující tak můžeš mít už od Boleslavi nebo od Kolína. Nezřídka ve vlaku vzniknou nová nejen festivalová přátelství. A jak už bylo řečeno, nádraží je opravdu hned vedle, takže to s bagáží nebudeš mít vůbec daleko. Navíc v neděli nebudeš muset řešit, jestli si střízlivý a můžeš sednout za volant. 

Policie fest hlídá a nenechá takřka nikoho odjet bez dejchání, pokud míříš rovnou na hlavní silnici. Ale jsou většinou v pohodě a dají ti dejchnout ještě než sedneš do auta, aby si byl v obraze,  jak na tom si. 

2. Jídlo a pití do areálu

Co se týká vnášení jídla a pití do areálu, vše je úplně nejvíc benevolentní, což není na všech festivalech zvykem. Existují však určitá pravidla, která je třeba respektovat a ušetřit tak práci lidem u vstupu, kteří jsou maximálně vstřícní. Takže s jídlem ani pitím není problém, pokud není ve skle. Takže cokoli, co pořídíte ve skle si někam přendejte nebo přelejte. Ve skle většinou nic nepronesete a pokud jo, je to zbytečný. Odhozený a rozbitý sklo v trávě je fakt peklo. Myslete na to, že louku nevyužíváte jenom vy, ale po vás sem přijdou třeba maminy s dětma nebo pejskaři se svými miláčky. A pro organizátory je to zbytečný opruz a práce na víc. 

Na jiný festy si svoje drinky ani jídlo vzít nemůžete, tak oceňte tu možnost a dodržujte pravidla. Něco za něco. No ne?

3. Stanování

Stanovat můžete přímo v areálu festivalu. Stanové městečko není nijak oddělené od zbytku areálu, což je nevýhoda snad je co se týká záchodů. Ty jsou většinou fakt plný, ačkoli se organizátoři snaží tohle regulovat. Místa na stany je celkem dost, ale určitě se vyplatí přijet včas. Dost lidí jezdí už v pátek, ačkoli fest začíná oficiálně až v sobotu ráno. 

4. Stánky

Na místě je dost stánku s merchem, stejně tak jako s jídlem a pitím. Fronty jsou někdy delší, tak s tím počítejte. Je vás fakt hodně a každý z obsluhujících má jen dvě ruce. A pípa taky točí pivka jen určitou rychlostí. Ale nejste přece na závodech, takže hlavně klid a nohy v teple :). Otevřeno je samozřejmě už v pátek. 

5. Program

Program je našlapanej od sobotních ranních hodin do brzkých nedělních ranních hodin. Je to takovej super maraton, který se odehrává na jednom pódiu. Pořád je co poslouchat, počítej s tím, že v sobotu v noci prostě ticho nenastane. V pátek si můžeš užít pohodové popíjení a poslechnout si veřejnou zkoušku Vision Days. 

6. Okolí festu

Nedaleko si můžeš dojít pro snídani. Chovej se však v rámci možností aspoň trochu slušně. Jestli máš tedy svou potřebu, použij záchodky nebo zajdi někam do křoví, kde nebudeš nikomu vadit, ale nekálej lidem pod okna. (Ano, už se to stalo). Pořadatelé mají každoročně nůž na krku, co se týká pořádku v obci, tak na to mysli, aby se festival kvůli tobě letos nekonal naposledy. Ber to tak, že ne každému se ta hudba líbí a přesto ji v obci musí poslouchat, stejně jako občasné halekání po obci. Vstřícnost za vstřícnost, a proto se chovej slušně a respektuj zase ty druhé. Nenič, co není tvoje. No však to znáte a jste lidi, ne prasátka, že? 

Tak a to je asi tak v kostce všechno. Festival je to boží a jedinečnej, tak si ho užij!