Ač zatím poslední řadové album Poletíme? Turbošansón vyšlo už takřka před rokem a půl, stále žije veselým životem v uších a duších fanoušků, stejně jako na koncertech stále populárnějšího divokého ansámblu okolo frontmana Rudolfa Brančovského. Sedmičlenná kapela nyní svou čtvrtou řadovku připomíná také dalším videoklipem. Vznikl k závěrečné skladbě Běž dál a Poletíme? jej představují těsně před začátkem společného turné s Wohnout.

 

“Píseň Běž dál je velice oblíbená a především na koncertech si ji lidé přejí.
Chtěl jsem se k ní teď vrátit a dát jí pohyblivé obrázky které by jí nesly vodami internetu,” vysvětluje Rudolf, proč si pro čtvrtý klip z alba Turbošansón Poletíme? vybrali právě Běž dál.

 Videoklip, který hned v úvodu přehledně představuje celou kapelu, zaujme svou vizuální čistotou. Stejně jako v případě prvního klipu z alba Turbošansón k písni Mimochodem (video zde: http://y2u.be/z3cl8HvsaPM), i Běž dál natočili Ondřej Kurčík a Pavel Brichta za společnosti Magic Pictures, přičemž tentokrát vyměnili hudební klub za nahrávací studio.

“Pronajali jsme si hudební studio Na orlí v Brně. Chěli jsme vytvořit dojem živé nahrávky, i když každému je jasné, že to je píseň z desky. Cílem bylo natočit něco obyčejného, něco kde by si nás lidé mohli co nejosobněji prohlédnout,” dodává Rudolf a hned přidává k dobru i aktuální novinky z tábora Poletíme?

“Novinek je několik. Začali jsme pracovat na společném programu s třicetičlenným mužským pěveckým sborem Láska opravdivá. To znamená, že několik koncertů Poletíme? odehrají v jejich doprovodu. Zpívají s námi refrény a různé melodické linky a naše síla se sčítá. Něco jako Alexandrovci ale v Poletíme?, takže ne-ruském stylu. Kromě toho odehrajeme během jara 13 koncertů jako hosté kapely Wohnout v rámci výročního turné SLADKÝCH 20.”

Celkem během letošního jara absolvují Poletíme? 19 koncertů a kromě Wohnout a sólových vystoupení si zahrají také se Zrní (18. 5. v Trhových Svinech).  V létě se pak chystají mimo jiné na putovní festival České hrady.cz. Více info k aktuálním koncertům najdete níže nebo na webu kapely zde: www.poletime.info/koncerty/