Festival v Plaňanech už šest let neodmyslitelně patří k závěru prázdnin. A přesto letošní ročník nese minimálně jedno zajímavé prvenství. Pořadatelé totiž při plánování letošního ročníku nepatrně změnili název festivalu z původního Plaňanského posvícení na Plaňany fest. Vzniklo nové logo. Nové webové stránky. To nejdůležitější  zůstalo při starém. O posledním prázdninovém víkendu se můžete těšit na spoustu skvělé muziky, nádherné místo a skvělou atmosféru. 

Festival se koná, stejně jako v předešlých letech v prostoru za místní skautovnou, parkování je zajištěné jen o několik set metrů dál. Na místě je samozřejmě možné také stanovat. 

Letos na návštěvníky během dvou dnů čeká celkem třináct kapel a zpěváků. Představí se špička české hudební scény v několika žánrech. Celý festival zahájí kapela Zatím Anna, kterou budou znát zejména lidé z okolí Kolína.  Rock, pop, jazz, ale i písně lidového původu – to je repertoár kapely, ve které se představí i místní Vojtěch Charvát. Z úst krásných zpěvaček si můžete poslechnout songy jako Svařák, Šrouby a matice nebo Svaz českých bohémů.  Zejména mladé dívky poté potěší Sebastian a Pavel Callta, přední řady jistě zaplní dívky a ženy každého věku na vystoupení Tomáše Kluse, aby je poté vystřídali příznivci tvrdší muziky, zábavy a rockenrollu čekající na Walda Gang, který proslavil zejména Vláďa Šafránek. Páteční večer zakončí UDG, kteří se do Plaňan vrací po roce. 

V sobotu si přijdou v brzkých odpoledních hodinách na své fanoušci Naty Hrychové, kterou můžete znát například už z jejího útlého dětství, kdy nazpívala píseň Pátá. Na pódiu ji vystřídá Robin Mood. Za tímto jménem najdete kytaristu kapely Eddie Stoilow Jakuba Lenze. Možná si říkáte, že jeho repertoár neznáte. Vyvedu vás z omylu. Také si někdy s rádiem zpíváte: Dneska jsou nad Prahou vidět hvězdy a to se tak často nestává. Počasí stvořený pro dlouhý cesty, zdravím terminál A. S úsměvem jsem dostal padáka v práci, upřímnou závistí praskala kancelář. Budu čas trávit jenom meditací někde v lese a hlavně sám? Ano, tohle je Robin Mood, který chce hudbou šířit dobro. Jestliže Robina Mooda jsem vám musela alespoň malinko představit, s následující kapelou to jistě dělat nemusím. Kapelu Mňága a Ždorp zná asi každý. Vždyť se na scéně pohybuje už od roku 1987. A frontman kapely Petr Fiala stále baví posluchače. Pravda, pokud slyšíte Mňágu třeba po čtvrté za léto, snadno odhadnete, jaký vtípek zrovna přijde. Stejně se na něj však těšíte. Stejně vás to baví. A věřím, že v sobotu si budou všichni od nejmenších po nejstarší společně s Petrem zpívat o tom, že svět je jenom hodinový hotel nebo písničku z autobusáku. Následující kapela Alkehol zřejmě potěší hlavně milovníky pivního moku, až zpěvák Ota Hereš zapěje Alkohol-to je moje milá, Na slamníku tam je hej nebo Pijeme s láskou. Po ódách na alkohol si odpočineme s kapelou Prague Queen, která zahraje nesmrtelné hity britské kapely Queen.  Taky už se těšíte, až uslyšíte We Will Rock You, The Show Must Go O nebo We Are The Champions z úst Jaroslava Břeského, který zpíval i na oficiální akci pořádané managementem skupiny Queen k nedožitým 70. narozeninám Freddie Mercuryho? Legendární songy vystřídá legendární MIG 21. Jirka Macháček jistě nezapomene zazpívat Zvolna kalhotky si sundej nebo Mávej. Úplně na závěr bude pódium patřit tvrdé metalové kapele Dymytry, kterou charakterizují zejména děsivé masky přes obličej. 

Mezi každým vystoupením můžete využít služeb živého jukeboxu, který vám zahraje na přání. Čeká na vás Roadshow rádia Kiss a Futura Kolín.  Po celou dobu budou k dispozici stany s kapacitou pro 600 návštěvníků, několik výčepních míst i pojízdná vinotéka, která nabídne kromě vína i burčák. Pokud vás přepadne hlad nebo chuť na něco dobrého, bude z čeho vybírat. Dát si můžete langoše, palačinky, zmrzlinu nebo bramborové spirály. Dále budou v nabídce tortilly, nugetky, Burgery a jídla z pánve.