Kapela VHS oznámila, konec působení zpěváka Vitase. Zároveň však upozornili, že kapela nekončí, ale v pozměněné sestavě bude pokračovat na letních festivalech. Poprvé vystoupí už na Brněnci. Zeptali jsme se nejen na odchod Vitase, ale také na novou krev v kapele a na Punkovej večírek. Na dotazy odpovídal Pítrs, který sám už jednou z kapely odešel. Nakonec se však vrátil. 

Oznámili jste, že z kapely odchází zpěvák Vitas. Bylo těžké rozhodování, zda bude kapela i bez něj pokračovat?

Tak na začátku jsme si ani neuměli představit, že k tomu odchodu vůbec dojde. Ta doba strávená a Adamem, to je něco jako ” manželství” 😀 . Zas na druhou stranu 14. let jsme něco budovali a jen tak to zahodit, bylo pro zbytek kapely nepřijatelné. Takže rozhodnutí pokračovat padlo vcelku rychle i když to nebylo nic jednoduchého.

Pítrs: Paradoxně mě přesvědčil až Adam, který si přál, abychom pokračovali.

Měl si ty osobně od počátku jasno?

Já osobně jsem v tom jasno neměl. Hodně jsem přemýšlel, zda to má vůbec smysl pokračovat. Paradoxně mě až přesvědčila slova Adama, kterej si to tak přál.

Ty sám si z kapely odešel před deset lety po asi třech letech fungování kapely. Co tě přimělo se vrátit?

Zpátky do VHS jsem se vrátil po dohodě s klukama. Přece jen to je, byla a bude taková ta srdcová záležitost. A společně v téhle sestavě to je asi nejlepší.

Po téměř 15 letech vás čeká změna na postu zpěváka. Myslíš, že to kapelu může posunout nebo ji to spíš ublíží?

Bude to jiný. Změna zpěváka je asi ta nejradikálnější věc, která může v kapele nastat. Lidi jsou zvyklí na Adamův hlas a jeho energetické vystupování na pódiu a vůbec na jeho osobnost jako takovou. Na druhou stranu věřím, že Mára přinese novej vítr a nápady. Pro mě to znamená posun do předu.

Jak jste vybírali nového zpěváka? Prozraď nám o něm něco…

Mára se nám naskytnul jako první možnost. Hůla se ho jednoduše zeptal, zda by to zkusil a on souhlasil i přes to, že žádný velký zkušenosti neměl. Po první zkoušce bylo vlastně jasno, i když jsme věděli, že je před náma ještě hodně práce, aby si to sedlo, ale bylo to dobrý.

Máru znám už hrozně dlouho. Pochází z Harrachova stejně jako já a Hůla. Je to v pohodě týpek 😉 Teď si říkám že i dost odvážnej, poněvadž skočit do toho takhle rychle a rovnejma nohama to chce koule. 😀

Punkovej večírek pokud vím tak určitě nekončí!! To už by bylo asi moc 😂😂😂

Kdy vás poprvé můžeme vidět v nové sestavě?

Poprvé nás můžete vidět už na tradičním Brněnec festu 28.6., kam se hrozně moc těším, poněvadž je tam vždycky perfektní atmosféra. Bude to takovej křest ohněm.

Fanoušci mají určitě celou kapelu spjatou také s Punkovým večírkem. Ten určitě nekončí, že?

Punkovej večírek pokud vím tak určitě nekončí!! To už by bylo asi moc 😂😂😂

Ukáže se s vámi Vitas ještě někdy na pódiu?

To záleží jen a jen na něm. U nás bude vždy vítanej. Ovšem teď v nejbližší době to určitě nebude.

V příštím roce slavíte 15 let na scéně, chystáte nějakou šňůru, speciální koncert nebo třeba novou desku s novým hlasem?

Novou desku bychom chtěli určitě v budoucnu natočit, ale zatím se zaměřujeme na pilování zpěvu ve zkušebně. Kdy se k novým skladbám dostaneme? Na to je ještě asi dost brzy. Vše je to zatím hodně čerstvý, až to trochu dozraje tak se uvidí.