Jeden z nejočekávanějších hudebních počinů letošního podzimu je bezesporu debutové album mladé výjimečné autorky a interpretky Lenny, jehož vydání je ohlášeno na 9. září. Singl a videoklip Hell.o, který Lenny vypustila začátkem léta, nenechal na kladné reakce dlouho čekat. Nyní Lenny přichází s emotivní indie skladbou My Love, pro kterou sama natočila i videoklip. První české turné charismatické zpěvačky startuje  30. září.

 

„Jsou písničky, které vznikají roky, a pak ty, které jsou hotové za dvacet minut. My Love je jedna z takových věcí, protože jsem přesně věděla, co v ten moment cítím, a jak to chci říct. Od začátku mi bylo jasné, že písnička musí zůstat co nejjednodušší a čistá. Ondra Fiedler pak pod svou taktovkou zcela pochopil, jak skladbu produkčně podchytit,“ vysvětluje Lenny vznik písně.

Samotnou skladbu doprovází originální video, jenž  Lenny natočila během svého pobytu v Čechách. Nálada písně tak dostala i vizuální podobu, která její výraz umocňuje.

 „Klip k My Love je z mého pohledu tak trochu risk, protože to zdaleka není to, co vídáme běžně na obrazovkách. Myslím, že si ale písnička svou přirozeností a otevřeností takový přístup žádala. Pro mě je to jako fotografie nějaké vzpomínky. Není třeba dokonalá, ale ta emoce je tam prostě momentálně zachycena. Přesně tohle jsem potřebovala, aby dýchalo i z klipu,“ říká Lenny.

 Desku s názvem Hearts Lenny krátce po jejím vydání představí svým fanouškům také naživo. Turné se stejnojmenným názvem startuje 30. září. Jen málokdo si působivé vystoupení Lenny a její pověstný chraplák nechá ujít. Navíc těchto osm koncertů je pro letošek jednou z mála příležitostí, kdy si úžasnou Lenny vychutnat naživo.

HEARTS TOUR 2016

  1. 9. LIBEREC/VRATISLAVICE  – KULTURNÍ CENTRUM
  2. 10. OSTRAVA  – ROCK AND ROLL GARAGE
  3. 10. BRNO – METRO MUSIC BAR
  4. 10. OLOMOUC – U-KLUB
  5. 10. PLZEŇ – BUENA VISTA
  6. 10. PARDUBICE  – ŽLUTÝ PES
  7. 10. ČESKÉ BUDĚJOVICE – CAFÉ KLUB SLAVIE
  8. 10. PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.