Kapela Pipes and Pints rok a půl nekoncertovala. Nyní se však na pódium vrací s novým zpěvákem a plná energie, kterou je připravená předat svým fanouškům. Na naše otázky odpovídal bubeník Lukáš Vincour. 

V dubnu se po dlouhé době vrátíte na pódia, těšíš se?
Těším se neskutečně! Čekal jsem na tu chvíli od posledního koncertu, který jsme odehráli, a to bylo před 18 měsíci. Byly chvíle, kdy jsem v to ani nedoufal, ale teď jsme v největší síle, v jaké jsme kdy byli.

Myslíš, že vám pauza prospěla? Nebo spíš naopak?
Určitě nám prospěla. Zjistili jsme, že život bez muziky a Pipes and Pints je pro nás těžký. Stal se najednou prázdnější. Díky pauze jsme dostali chuť do nové tvorby a máme teď s Travisem daleko větší potenciál.

Kde jste se seznámili s novým zpěvákem Travisem?
S Travisem jsme byli v kontaktu od doby, kdy Mike poprvé odešel z kapely. Tehdy se nám ozval, že by měl zájem to s námi zkusit. Na to ale nedošlo, protože se Mike vrátil do kapely. Vydržel, a po několika letech, kdy už jsme cítili potřebu opět hrát jsme se ozvali my jemu.
Půl roku jsme spolu nezávazně zkoušeli, potkávali se, poznávali a zjistili, že je to on.

A jak jste se s ním sžily?
Skvěle! Cítíme to konečně všichni stejně.

Hledali jste hned mezi cizinci?
My vlastně nikoho nehledali. Občas jsme se scházeli ve zkušebně a pak jsme šli na jistotu a oslovili přímo Travise. Kdyby nesouhlasil, nevíme co by se dělo. Neměli jsme vymyšlený žádný plán. Prostě to tak přišlo.

Proč jste si pro svůj první pražský koncert vybrali zrovna Pragovku?
Na první koncert jsme si chtěli vybrat nějaký originálnější prostor, kde jsme ještě nehráli, a který má i nějakou historii a atmosféru. Pragovka nám přišla skvělá a dlouho jsme se nerozmýšleli.

Co všechno čeká na fanoušky?
Čeká je začátek něčeho nového, stejně jako nás. Dáme do toho vše, víc než dřív, takže 100% energie a nasazení!
Na pražském koncertě budeme mít také hosty, producenta Yardu Helešice a umělce Rataj Art Live, který bude během našeho songu vytvářet umění.

Na jakých dalších místech vás fanoušci mohou vidět?
Koncertů, hlavně tedy festivalů budeme hrát letos spousty, vše ale odhalíme až po prvních koncertech na našich stránkách www.pipesandpints.com
Zmínil bych ale třeba České Hrady, Mighty Sounds, Colors of Ostrava,…

V nedávné době jste poskládali klip z fotek fanoušků. Čí to byl nápad?
Původně jsme měli v plánu udělat pouze lyric video, ale pak nás napadlo zapojit do něj naše fanoušky a kamarády. A myslíme si, že se to povedlo.

Plánujete spolupráci na klipech s fanoušky i do budoucna?
Zatím nemáme žádný konkrétní plán, ale určitě bychom chtěli ve spolupráci s fanoušky pokračovat. Oni jsou součástí kapely!

V poslední době vznikly nové songy, znamená to, že se bude chystat i nové album?
Máme natočené čtyři singly, z toho jsou tři zveřejněné. Postupně natočíme další, a až jich bude deset, vydáme nové album.

A jaké jsou vůbec plány do budoucna? Jak stráví Pipes and Pintes letošní rok?
Letošek se ponese ve znamení našeho návratu, koncertů, ale hlavně další tvorby.
Děkujeme za podporu!

 

Foto: František Ortmann