Výjimečný český houslista Pavel Šporcl odehrál včera první ze svých dvou pražských vystoupení ve Fóru Karlín.  Dnes mají posluchači jedinečnou příležitost koncert plný svátečních melodií, zahraničních i českých písní a koled ve hvězdném obsazení zažít podruhé. Turné s názvem Vánoce na modrých houslích navazuje na stejnojmennou desku, kterou vydalo 3. listopadu hudební vydavatelství Universal Music a již nyní se může pochlubit oceněním Zlaté album za půlmilionový obrat. Poslední zastávka vánočního turné se uskuteční tento pátek 22. 12. v Karlových Varech.

„Získat Zlaté album po tak krátké době prodeje je pro mne krásný vánoční dárek. Moc si vážím všech fanoušků a posluchačů, kteří si tuto desku koupili. Dal jsem do ní hodně energie a lásky a moc mne těší, že se líbí a je tak úspěšná,“ zaznělo od Pavla Šporcla.

Pavel Šporcl své první vánoční album natočil se světově proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang – Lessingem. Deska obsahuje slavné i méně známé vánoční melodie, písně i tradiční koledy ve speciálních aranžích pro sólové housle s doprovodem orchestru. Hostem alba je Český pěvecký sbor Boni pueri a harfistka Jana Boušková. Na novém albu Christmas on the Blue Violin je kromě hitu Rolničky, kouzelné Tiché noci či Schubertovy Ave Maria zařazena i skladba Modlitba, houslistova nejnovější vlastní kompozice.

Třináct prosincových vánočních koncertů spojilo na jednom pódiu přes sedm desítek umělců, kteří společně vykouzlili jedinečný hudební zážitek. V českých městech houslistu doprovodil Karlovarský symfonický orchestr, na Moravě Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Návštěvníci si mohli vychutnat naživo oblíbené vánoční skladby jako např. Vánoce, Vánoce přicházejíNarodil se Kristus Pán, či hudbu k filmu Anděl Páně II., ke kterému Pavel Šporcl nahrál ústřední melodii. Na skladbu Narodil se Kristus Pán též vznikl videoklip.