Jedna z nejpopulárnějších mladých kapel současné tuzemské scény Mirai posílá do světa další singl a videoklip z debutového alba Konnichiwa. Anděl patří mezi nejsilnější skladby na desce a stejně tak se jí dostalo velmi emotivního filmového zpracování. Mirai před pár dny převzali cenu Český slavík v kategorii Objev roku a jejich píseň Když nemůžeš, tak přidej byla oceněna hned dvakrát! V kategoriích Nejstreamovanější česká skladbu a Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls. Kapelu Mirai na jaře 2018 čeká ,turné, která završí 8. dubna 2018 v pražském Lucerna Music Baru.

 

„Anděl je pro nás nejintimnější skladbou z desky. Obsahově je to trochu úvaha o pomíjivosti života, která až mrazivě koresponduje s tím, čím jsme se museli v životě poprat. Touto skladbou bychom rádi vyjádřili pokoru a vděk,“ komentuje její autor Mirai Navrátil, který na skladbě spolupracoval s celou kapelou a producentem Martinem Ledvinou.

 

Natáčení videoklipu pod taktovkou Ondřeje Urbance, který stojí i za předešlými klipy Divadlo a Pojď, zapomenem, probíhalo ve Frýdku-Místku od západu slunce do mrazivého svítání. Pro kapelu to byla první zkušenost s „nocovkou“, která však prý měla své kouzlo. „Bylo to jedno z nejnáročnějších natáčení, ať už po realizační nebo po kreativní stránce. Jelikož se jednalo o citlivé téma, klip byl pro kapelu jistou formou rozloučení se zesnulou ženou bubeníka Šimona Bílého, chtěli jsme pojmout náměť vkusně a bez patosu, což se nám, doufám, povedlo,“ říká ke klipu jeho režisér.

 

Na víkendovém předávání hudebních cen Český slavík kapela Mirai představila naživo doposud svůj největší hit Když nemůžeš, tak přidej, za který si rovněž odnesla dvě ocenění proNejstreamovanější českou skladbu a Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls.  Kapela Mirai rovněž získala Slavíka pro Objev roku.

 

„Rok 2017 už navždy zůstane v našich srdcí. Je rok velkých životních změn, radostí i smutku. Věříme, že vše se děje z nějakého důvodu a za celou kapelu děkuji všem, kteří při nás stojí. Ta ocenění zdaleka nepatří jen nám,“ zaznělo od frontmana kapely Mirai.

 

Příští rok v březnu Mirai vyjedou na klubové turné spolu s další mladou formací současné české hudební scény – Poetikou. Po letošním vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru se Mirai 8. dubna opět vrátí!

 

MIRAI & POETIKA TOUR 2018

  1. 3. Chodov  – Kulturní a společenské centrum Chodov

10.3. Plzeň – Buena Vista club

  1. 3. Vratislavice – Kulturní centrum Vratislavice 101010

17.3. Velké Meziříčí – Jupiter klub

21.3. Brno – Metro music club

23.3.Ostrava – club Barák

30.3. České Budějovice – Kulturní dům Vltava

31.3. Valašské Meziříčí – M-Klub

  1. 4. Praha – Lucerna Music Bar

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.

Foto: Petr Kozlík