Koncertní turné na střechách budov odehraje v květnu skupina O5 a Radeček. Pro kapelu z jesenických hor to nebude nový zážitek, po vzoru slavných hudebních ikon The Beatles a U2 pořádá hudební skupina O5 a Radeček už více než 10 let koncert na střeše šumperského divadla. Vzhledem k neopakovatelné atmosféře a okouzlující lokaci byly vždy tyto koncerty natolik žádané, že jich kapela musela pořádat několik za sebou.

Letos si plníme dávný sen a odehrajeme blízko nebe celé turné. Sami netušíme, co od jednotlivých střech čekat, ale o to víc se těšíme, že každý koncert bude jedinečný,“ slibuje zpěvák Tomáš Polák.

Například v Jeseníku bude posluchače na střechu vyvážet hydraulická plošina, takže koncerty budou nejen o hudbě, ale také o adrenalinu. „Pokud se někdo bojí, že bude mít na střeše závrať, tak v tom nebude sám, protože mně osobně se točí hlava i na štaflích,“ přiznal zpěvák Radečků.

Koncerty na místech, kde v osamění vrní vzduchotechnika a kam dopadají první ranní paprsky slunce, budou ojedinělé nejen samotným místem, ale také formátem vystoupení. To bude mít podobu speciálního akustického koncertu s bohatým mluveným slovem.

Na střechách bude kapela propagovat aktuálně vydané DVD se záznamem akustického koncertu.

Jako host se během turné představí svérázný pražský písničkář POKÁČ.

Turné na střechách 2016:
12.5.Olomouc / Přir. fakul. UPOL – střecha / 19:00

14.5. Třebíč / Zlatý kříž – střešní terasa / 19:00

17.5. Hradec Králové / knihovna – střecha / 19:00

18.5.Praha / Café Vítkov – střešní terasa / 19:00

22.5. Jeseník / kotelna – střecha / 17:00

26.5.Šumperk / divadlo – střecha / 17:30 a 20:00

29.5.Zábřeh / Lucerna – střešní terasa / 17:00 a 19:30

(V případě deštivého počasí se koncerty uskuteční v náhradních prostorách poblíž původního místa konání.)

 

Vstupenky: http://www.o5.cz/aktualne.php?zprava=46

O kapele

Málokterá kapela se v poslední době vrátila na vrchol hitparádových žebříčků s takovou parádou jako poprocková pětice z podhůří Jeseníků O5 a Radeček. Hit Vloupám se již přes rok patří k nejhranějším písním v České republice. Píseň vyhrála také řadu hitparád a videoklip se stal ve své době nejvyhledávanějším videem na českém internetu.
Aktuální novinkou v diskografii kapely je výběrové album Best of, které obsahuje všechny zásadní písně její dvacetileté existence. Dalším mezníkem v historii kapely je rok 2016, kdy kapela vydala ve spolupráci s Óčko TV své první DVD se záznamem akustického koncertu, který okořenila řada zajímavých hostů.

Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli ke stovce koncertů, jimž dává osobitost zpěvák Tomino. Objevují se také na většině festivalových podiích. V roce 2016 kapela odehraje unikátní Turné po střechách.

O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes.