Kapela Lola se v poslední době rozhodně neflákala. Pokřtila nové album, vydala druhý singl a chystá se na léto plné hraní…

 

Na konci dubna jste pokřtili nové album …Jako divoký koně. Co by jste nám o něm řekli? 

Ali: Co se týče textů, tak jsou to moje osobní pocity, názory a každá písnička má svůj příběh. Nejsou to levně splácaná slova, není to žádnej lístek na nákup. Co se týče hudby, je to rok společnýho života. Jak řekl Jirka Mašek, borec, kterej naší hudbě uvěřil, tohle je skvělý, jdeme do toho. Chtěli jsme, aby byl z alba cítit člověk, lidská tvář a ne stroj.

 lola knigaKřtili jste ve velkým stylu se zajímavými kmotry na zajímavém místě. Povězte něco čtenářům, kteří na křtu nebyli?

Ali: Křest je něco jako dárek pro fanoušky, je to koncert a mejdan, kterej připravujeme týdny dopředu. Pak přijde spousta lidí, pozvaní hosté, všichni se skvěle baví a tohle by měl zažít každej :). Pro kapelu je to stav, kdy tvoje vnitřní chemie funguje jako zakázaná látka.

Kubko: Asi hodinu před začátkem jsme byli na pokraji sil, ale pak to najelo a trvalo to tři dny…přes křest, kámošení, ranní jam, úklid lodi, oslavu povedeného večera až po schůzku na čem je třeba makat dál. Díky všem zúčastněným, byl nás velkej tým.

 

Vydali jste druhý singl Stopy v dešti. Proč zrovna tahle písnička?

Ali: První singl “Balíky slámy” není žádná prvoplánová písnička. Už tím, že je to valčíček jsme chtěli lidem dát najevo, že album “…Jako divoký koně” nebude o mainstreamových odrhovačkách v rytmu diska. Stopy v dešti je pro mě malinko odkaz na původní tvorbu Loly – kytara, basa, bicí, zpěv, uplý džíny a mokrý tričko.

   Na albu můžeme slyšet písničku Kladnou hlavou, kterou jste nazpívali pro hokejový tým Rytíři Kladno. Jak k takové spolupráci došlo?

Ali:Líbil se nám nápad spojit hudbu se sportem a přišla nabídka zkusit udělat hymnu právě pro Rytíře, tak jsme neváhali a přijali výzvu. Myslíme, že se to povedlo a obě strany jsou spokojený.

Kuba: Pokusili jsme se stylově vydat jiným směrem, než je zvykem na českých stadionech a to samozřejmě budí kontroverzi…je to třeba modernější alternativa i pro nejmladší generaci fans.pr_edek pro aliho

 

Hodně mě zaujala písnička Nazí a krásní. Nazpívali jste jí s Petrou Janů k projektu Aliance žen. Řekněte nám něco o tomto projektu? Jaký má význam?

Ali: Rakovina prsu už dávno není veřejné tabu a je potřeba o něm hovořit. Zákeřná nemoc, která postihuje ženy už od věku dospívání, je hlavním tématem písně i klipu.

Kubka: Děj klipu Nazí a krásní se odehrává kolem mladé pacientky z projektu Aliance žen Bellis Young & Cancer Nikoly Samkové, která zákeřnou nemoc porazila. Ta si u ní ale vybrala svou daň. S pomocí rodiny a přátel se dostala přes nejhorší a teď žije dál šťastný život. Důležité je o věcech mluvit, protože ne vždy to dopadne dobře. Důležitá je hlavně prevence.

 

Letos poprvé vystoupíte na Avon pochodu. Kde a v kolik vás můžou 11.6. čtenáři vidět? 

Bali: Na Staroměstkém náměstí vystoupíme na Avon pochodu, ještě před tím, než se vyrazí. Zahrajeme tak už v 10 hodin a pak ještě jednou v 11 hodin.

 

Fungujete něco přes 4 roky. Co vás kope dopředu? Jakou máte motivaci, aby jste si šli za svými sny a cíli?

Ali: V Kladenské hymně zpívám “Miluj, miluj tu celou věc” a tak to je i s Lolou.

Kubka: Všechna ta práce se úročí v častějších cestách společnou dodávkou na nová, nebo nám už dobře známá místa, s lidmi a hudbou a zábavou…tohle miluju, cestovat s nejbližšíma za poznáváním a hudbou.

Bali: Láska k hudbě a týmové práci. Kluci jsou sice vykutálená dvojka, ale mám je rád 😀

12182579_10153311105056025_4046494052624765175_o Máte poměrně silnou fanouškovskou základnu. Jaký vztah k fanouškům máte? 

Ali: Psát písničky a texty do šuplíku, to bych asi nedokázal. Nevěděl bych, co mám šuplíku říct. Popravdě, nemám moc rád slovo fanoušek, fanynka… Lidi, kteří na Lolu chodí, sledujou co děláme  a jsme něco jako rodina. S fanouškama se snažíme mluvit, psát si, sdílet zážitky a taky poslouchat jejich příběhy, i o tom je Lola.

  

Co plánujete dál? Nějaké koncerty, festivaly?

Ali: Plány jsou jasný – co nejvíc hrát a užívat si hudbu a života.

Bali: Plánujeme netradiční léto, plné hraní na skvělých místech a na podzim bude krásné turné, které si nové album “Jako divoký koně…” rozhodně zaslouží.

 

A ještě nám řekni.. co by jsi za celou Lolu našim čtenářům vzkázal? 

Zrovna čtu knížku od Tomáše Halíka a baví mě jeho slova: “Vzít Čechům humor, to by znamenalo kulturně i duchovně vykastrovat tento národ” … nemám co dodat 🙂

Lucie Dušková