Kapela Nežfaleš letos slaví 15 let na scéně. A jak jinak než koncerty. Do klubů vyrazí například po boku SPS. Společně dorazí do Kolína a Teplic. Kolínský koncert se blíží a proto jsme vyzpovídali Honzu Skleníka z SPS. Kdo vymyslel společné hraní? A proč zamíří kapela do Kolína netradičně na jaře?

Jak jste se dali dohromady zrovna s Nežfaleš?

S Nežfaleš jsme jeli společný turné již v roce 2013 asi 10 koncertů. Známe se nějaký čas, s Radkem chodíme pravidelně na pivo a kytarista Kráťa mě občas v ranní hodinách vozí domů tágem 🙂 Jinak jsme kámoši, kluci slaví letos 15 let, tak jsme se domluvili na 2 akce, v Kolíně 10.02. a v Teplicích 24.02.

Čí to byl nápad?

Napadlo to kluky, jestli s nimi dáme nějaké koncerty v rámci jejich let na scéně. Oni dnes tak často nevystupují, proto je i tato akce vzácnější.

Do Kolína většinou jezdíte v rámci Pogotour, podzim 2016 jste vynechali. Je to důvod, proč přijedete teď?

Ano, je to ten důvod. V roce 2016 jsme Kolín vynechali, hráli jsme totiž v srpnu kousek od Kolína, tak nám to nepřišlo vhodně hrát během 3 měsíců víckrát na stejném místě. Ale věřím, že se POGO TOUR do Kolína vrátí.

Můžou se fanoušci s novým rokem těšit na nový playlist?

Nový playlist určitě bude, právě v těchto dnech na něm pracujeme.

Téměř na konci roku jste vydali vinyl Jsme v hajzlu. Mají fanoušci možnost ho ještě pořídit? Přivezete ho s sebou do Kolína?

Budeme mít sebou celý merch, takže určitě. Jinak deska jsme v Hajzlu v reedici se dobře prodává, zájem posluchačů nás těší. Dělali jsme v limitované edici 500ks.

Uvažujete nad vydáním další LP desky?

To je spíš otázka na Zdeňka, jakože jediného zakládajícího člena SPS, který má na starších deskách zásadní podíl. Uvidíme, pokud ano, tak určitě LP Podivný dědictví. Má pěknej obal a nikdy na vinylu nevyšel.