Ondřej Fiedler, který již skoro rutinně dostává muziku tvořenou pro přední české interprety na nejvyšší místa českých a někdy i zahraničních hitparád, se rozhodl pro start sólové kariéry pod pseudonymem fiedlerski. Tento, původem liberecký producent, jehož práci loni ocenil časopis Forbes zařazením do žebříčku 30pod30, získal na písních, na kterých pracoval, již přes 150 milionů zhlédnutí. Za nejzajímavější lze považovat celoevropský úspěch písní Lenny, které Ondřejovi vznikaly pod rukama.

Po těchto zkušenostech nyní cítí, že přišel čas, kdy by rád šel s vlastní kůží na trh. Sólovou kariéru odstartuje singlem Time Is A River. Fiedlerski si klade za cíl nejít progresivní cestou pouze ve tvorbě muziky samotné, ale i v celkovém vizuálním stylu. Od dětství je fanouškem Star Wars, a proto se po vzoru sci-fi filmů rozhodl pro striktní ukrývání tváře pod maskou. Obličejů uvidíme vůbec pramálo, ukrývá jej i herec a moderátor Ondřej Havel, hlavní protagonista klipu. Ten byl profesionálním filmovým štábem, který pracuje například s giganty jako HBO, přetvořen na mimozemšťana. Tato jednorázová proměna zabrala více než 8 hodin mravenčí práce.

Mimozemšťan se ocitl na planetě Zemi a hledá cestu domů, což jeprůvodní motiv, který budeprovádět i další písně. Klip se natáčel v Rakouských Alpách a na starost jej měl režisér Ondřej Kudyn. To, že singl nazpíval v angličtině Jamese Harries, zpěvák původem z Manchesteru, předznamenává úmysl fiedlerskiho se singlem prorazit i v zahraničí. Protože s takto nesmělou ambicí nelze nechat nic náhodě, finální zvuk namixoval Oli Jacobs, Angličan pracující například s producentem Diplem, Harrym Stylesem a dalšími světovými jmény. Oficiální vypuštění videoklipu do světa je 12.3.2020 v 19:00, singl bude od 13.3. na všech streamovacích službách.

Foto: Erika Štěpánková