Písničky Xindla X zazní nejen během anoncovaného jarního turné NOVÝ SONGY S KAPELOU & STARÝ FLÁKY S KYTAROU, ale i na Štědrý den.

Pro premiéru sváteční pohádky Pravý rytíř , v hlavní roli s Lukášem Vaculíkem, Jaromírem Hanzlíkem či Táňou Pauhofovou, složil Xindl několik nových písní a některé z nich si i zazpívá.

 

Xindl X k natáčení říká: „Vzhledem k tomu, že mám doma dvě malé děti, říkal jsem si, že je jen otázkou času, kdy začnu s písničkami pro děti. Takže když přišla nabídka na Pravého rytíře, neváhal jsem ani minutu. Scénář je navíc tak zábavný, že se písničky psaly přímo samy. Jsou to samozřejmě úplně jiné písně, než můžete slyšet na mých koncertech. Princezna ani princ opravdu nebudou mít slovník jako Xindl. Ale věřím, že i tak ty písně potěší malé i velké diváky. Moje děti se jimi každopádně pobavily, i když ještě větší legraci měly z toho, když viděly tatínka v kostýmu středověkého muzikanta.

 

Fanouškům Xindl X nadělil už dopředu několik vánočních dárků. Prvním z nich je vinyl Kvadratura záchraného kruhu, jenž právě v těcho dnech přišel do prodeje. Druhým zahájení předprodeje vstupenek na jarní turné s názvem NOVÝ SONGY S KAPELOU & STARÝ FLÁKY S KYTAROU, kde se Xindl představí ve dvou polohách s kapelou za zády, ale i jako písničkář s kytarou. K dostání jsou v předprodejních sítích TICKETPRO a také na pokladnách jednotlivých klubů.

 

Na turné chceme představit všechny písně z nové desky, ale samozřejmě nedojde jen na ně. Věřím, že sobě i fanouškům uděláme radost, když oprášíme skladby, které máme rádi, ale dlouho jsme je nehráli. Některé zahrajeme s kapelou a jiné zahraju jen s kytarou tak, jak mne lidé znají z mých koncertních začátků. Takže i ti, co nás už letos viděli na festivalech, se dočkají úplně nového programu,“ upřesňuje XINDL X.

 

Hostem turné bude úspěšný písničkář Petr Lűftner.

 

Partnerem turné NOVÝ SONGY S KAPELOU & STARÝ FLÁKY S KYTAROU se stala preventivní kampaň BESIPu VIDÍME SE. „To, že naši kampaň podpoří právě osobnost, jakou Ondřej Ládek bezesporu je, je pro nás důležité, protože příklady populárních osobností pomáhají dobrým věcem. Vždyť denně lidé chodí z koncertů, klubů, zábav, za tmy, leckdy v dobré náladě, a často v tu chvíli zapomínají na svoji bezpečnost. To, že jim přímo na koncertě někdo připomene, že stačí taková drobnost jako je reflexní páska, jim může zachránit život. Proto jsme rádi, že se Ondřej rozhodl naši kampaň na zviditelnění chodců podpořit a sám půjde příkladem,“ říká šéf BESIPu Martin Farář.

 

 

Zastávky turné NOVÝ SONGY S KAPELOU & STARÝ FLÁKY S KYTAROU:

 1. února 2017                 Praha, Lucerna Music Bar
 2. března 2017                  Praha, Lucerna Music Bar
 3. března 2017                  Brno, Semilasso
 4. března 2017               Jindřichův Hradec, KC Jitka
 5. března 2017               Plzeň, Buena Vista Club
 6. března 2017               Plzeň, Buena Vista Club
 7. března 2017               Olomouc, U-Klub
 8. března 2017               Ostrava, Rock and Roll Garage
 9. března 2017               Pardubice, ABC klub
 10. dubna 2017                   Bratislava, Ateliér Babylon
 11. dubna 2017                   Bratislava, Ateliér Babylon
 12. dubna 2017                   Nové Město nad Váhom, Blue Note