Vyprodáno. Objevilo se na sociálních sítích už pár dní před narozeninovým koncertem kapely Alkehol v pražské Lucerně. Kdo spoléhal na to, že lupen sežene na místě, měl smůlu. Většina skalních fanoušků však měla lístky doma už na konci minulého roku a nemohlo je nic překvapit.

Koncert pětadvacetileté partičky, která zpívá hlavně o alkoholu, začal v půl deváté po tom, co téměř celá Lucerna jednohlasně odpočítávala deset vteřin do startu velkolepé show. Žádné slova na uvítanou, ta by byla zbytečná, všechno přece řekl první a nezapomenutelný hit kapely Hospodo nalejvej. Večírek byl rozjetý od prvního okamžiku. Vedro k padnutí narvanou Lucernu neodradilo od paření a vyřvávání notoricky známých hitů.

Koncert měl rychlý spád a tak netrvalo dlouho a na pódiu se objevil první host – Lukáš Pavlásek. Ten si připravil trefnou básničku a s komičností sobě vlastní ji přednesl. Pak zůstal, aby zazpíval Alkohol, to je moje milá. Nechyběly narážky na Lukášovu účast v televizní taneční soutěži. To už ale Alkehol žhavil publikum dalšími hity.

Zanedlouho se mezi svými bývalými spoluhráči ukázal Martin Melmus, bubeník, který byl v kapele od počátku a opustil ji před dvěma lety. Svoje vystoupení si hudebník náležitě užíval, zaznít nemohla jiná skladba než Skérujem se. Na pódiu se poté objevil také Petr Janda a fanoušci mohli slyšet  rychlou verzi hitu Okno mé lásky.

Pijeme s láskou přišel zahrát a zazpívat Honza “Bart” Bartoš, který v kapele občas zaskakuje, když Tonda Rauer vystupuje s kapelou Harlej.

Mezi hosty byla také celá kapela Tři Sestry. Když přišel Fanánek a spol. na pódium, začali přítomní ukazovat nezaměnitelný znak ze spojených palců a ukazováčků. Publikum kapelu přivítalo s nadšením. Ukázalo se, že většina fandů Alkeholu dobře zná i song Kovárna, který Tři Sestry zahrály. Fanánka si pak frontman Ota Hereš na pódiu ještě nechal, aby společně zazpívali Dejvice.

Večírek pomalu gradoval, když na pódium přišel Pepa Vojtek s téměř celou kapelou Kabát a Petr Janda. Všichni společně pak zazpívali song, který si kapela nadělila k narozeninám – Rockeři.

Zbytek koncertu už kapela odehrála sama. Tondovi Rauerovi se nejspíš v hlavě honila vzpomínka na narozeninový koncert kapely Harlej, když celá Lucerna neúnavně skandovala: Olé, olé, olé Alkehol, Alkehol! Na slzy dojetí však tentokrát čas nezbyl. Ota Hereš na můj vkus až příliš brzo chorál utnul se slovy díků a kapela dojemný okamžik přehlušila dalším songem kapely. To už fanoušci opět tancovali a zpívali seč jim síly stačily.

Alkehol z pódia odešel s velkými slovy díků a snad každý věděl, že kapela se musí vrátit. Ještě totiž nezazněl hit Na Slamníku tam je hej.

Večírek to byl vskutku velkolepý. Měl asi jedinou mouchu. Ačkoli šlo o párty Alkeholu, byly chvíle, kdy sehnat pivo nebyl zrovna lehký úkol. Fandové kapely si však umí poradit, a tak někteří na pár okamžiků nedostatkový nápoj vyměnili za jiný alkoholický drink.