V působivém prostředí statku ve Všeticích na Benešovsku proběhlo setkání tří muzikantských generací. A toto setkání odstartovala parádně Pocta Petru Skoumalovi. Byla to opravdu pocta! I Headliner Indoor stage, menší krytá scéna byla zaplněná k prasknutí! A posluchači nechtěli odejít, hned první vystoupení tak prodlužovalo své
vystoupení…

Festival už po prvním dni  hlásil: po prvním dni plném emocí neočekávaných setkání a unikátních hudebních duetů, jako bylo nevšední setkání Michala Prokopa s Never Sol či Davidem Kollerem, kdy publikum nadšeně aplaudovalo jak na hlavní scéně, tak neméně i na menších pódiích lze konstatovat, že i zítřejší den bude pro publikum opět výjimečným setkáním.

Není důležité, zmiňovat všechny interprety, kteří vystoupili, protože ve všech případech se setkali s nadšenou odezvou publika. Přesto vystoupení Michala Prokopa, který zde křtil své vinylové dvojalbum, za přítomnosti kmotrů Davida Kollera a Vladimíra Merty, tak i samotné vystoupení Davida Kollera byly vyvrcholením pátečního večera.
Rozhodnutí využít „možnosti a zkusit udělat festival takříkajíc na zelené louce, mimo zavedené amfiteátry, jakými byl Loket a Konopiště“, jak prozradil o pozadí konání festivalu sám Michal Prokop, se zatím osvědčuje.