N.V.Ú.

Historie skupiny sahá zpět až do první poloviny 80. let, kdy se dva kámoši kytarista Pavel “Pafka” Doležal a Štěpán “Makeba” Málek, v té době působící jako hráč na klávesy a saxofon v notoricky známé skupině Ježkovy zraky, rozhodli založit kapelu. Oba přibírají dívčí duo, bubeníka a baskytaristu, takže na jaře 1985 mohla vzniknout nejprve novovlnná skupina Manichinace, posléze na podzim 1985 známější formace s názvem Kmitací Adapter. Tvorba skupiny byla ovlivněna klasickými skupinami ze Západu, vznikl jakýsi mix punku s novou vlnou – Damned, Clash, Sex Pistols, Die Totenhosen, DK, Exploited nebo třeba Devo, The Cure, Joy Division, D.A.F.

Pio Squad

Efko, Eurodel, De Puta Madre a DJ J-Kid. Tuhle jihlavskou skvadru není třeba nikomu z hip-hopových fans sáhodlouze představovat. Již od první undergroundem šířené živé nahrávky z roku 2000 jasně dávají najevo, že vždycky budou mít co říct. A to nejen generaci prvního Lyrik Derby. Pio Squad se na druhé desce Punk Is Dead vydali cestou modernějšího zvuku, kterou tehdy u nás razili třeba Supercroo, a v poslední době dokázali, že hip-hop není jen sex, prachy, auta a rap – se svým nedávným projektem sbírky pro chudinskou čtvrť v Bangladéši ukázali, že může měnit svět k lepšímu.

Slander (IT)

Z romantických Benátek přijede vše, jen ne romantická kapela Slander! Mladá pětice Italů založila tuto trashcorovou mlátičku v roce 2014 a od té doby objíždí Evropu s s tagem #Veneziahardcore. Trashové riffy ve stylu Death Angel nebo Muncipal Waste a hardcorové vokály i energie – to všechno činí Slander jednou z kapel na Žižkovské Noci, u které se nebojíme říct: Vidíme se v moshpitu!

Drom

Toto severočeské uskupení je asi zbytečné komukoliv post-hudebně znalému představovat. Ať už je to konceptuální album o životě Nestora Machny – Hectop nebo třeba split s ruským dark hardcorem Moro Moro Land, Drom jasně dokazují, že patří jednoznačně mezi to nejlepší, co u nás v posledních letech v alternativním metalu vzniklo. Rozvážné kompozice, zatěžkané riffy probíjející si cestu z mlhy hlukových stěn, zbědovaný nářek zatraceného a věčný hlad po cestě, která nevede domů. Přidejte k tomu nekompromisně procítěné živé provedení a máte emocionální zážitek jak Brno, i když jsou Drom z Liberce. Navíc se zbrusu novou show!

Vision Days

Punková klasika je jako pivko – nikdy se neomrzí, i když ho měl člověk tisíckràt. Vision Days jsou jako dobrej ležák, co zraje dvacet let. Během tý doby se propracovali na pozici jednoho z hnacích motorů český punkový scény, kterou neúnavně sytěj desítkama koncertů či pořádáním jednoho z největších tuzemských punkových festivalů Brněnec festu. Těšte se na mix punku, ska a brutálního poga v tom nejlepšim poměru !

Zdroj: www.zizkovskanoc.net