Miro Žbirka přichází s novým singlem VOĽNÝ DEŇ z posledního alba MIRO, které vzniklo v legendárním londýnském studiu Abbey Road.  Na něm spolupracoval s celou řadou světových hudebních legend.

Konkrétně na této skladbě si sólo na klávesy zahrál Manfred Mann, interpret mnoha hitů (např. Do Wah Diddy Diddy, Pretty Flamingo, Mighty Quinn, Blinded By The Light). Miro se s ním setkal naposledy po jeho pražském koncertě před rokem (viz přiložené foto). Splnil se mu tak velký sen, protože po setkání s Manfredem Mannem toužil už od chlapeckých let. Takto ho popisuje v knize Miro Žbirka – Zblízka: „Jako mladého kluka mě maminka nepustila na bratislavský koncert skupiny Manfred Mann, který rozehnala policie. A potom, po letech, přišel producent Rob Cass a povídá, jen tak mezi řečí, že Manfred Mann bude hrát na mém albu. Nejdřív jsem si myslel, že je to jeden z jeho vtipů, ale myslel to vážně. Velmi mně tím překvapil a pobavil.“

 

Video k písni VOĽNÝ DEŇ vzniklo v režii Davida Žbirky, který studuje film na londýnské filmové fakultě. Je to již pátý videoklip, který rodinný tandem spolu natočil. Tentokrát David využil aktuální retro vlny  a použil vintage archivní záběry BBC k dotvoření atmosféry skladby. 

 

Sám Miro ke skladbě i klipu říká: „Text k Voľnému dni vznikal v době, kdy toho bylo hrozně moc, a toužil jsem vypnout. Představoval jsem si chlapíka, který je velkém stresu a touží všemu uniknout. Myslím, že tím procházíme všichni. A přesně toto moje rozpoložení se Davidovi podařilo v klipu vystihnout.“

 

Na konec roku připravuje Miro Žbirka Vánoční Symphonic Tour 2017 , kde ho kromě jeho kapely doprovodí také symfonický orchestr pod vedením Adriana Kokoše. Diváci se tak mohou těšit na Žbirkovi hity v symfonickém pojetí, na Jaroslava Svěceného, ale také na místní dětské pěvecké sbory.

V Praze  uvidíte Mira Žbirku v rámci prestižního Mezinárodního hudebního festivalu České doteky hudby 19. 12. 2017 v Kongresovém centru Paláce kultury.

 

Těšíme se na vás během Vánočního Symphonic Tour 2017

9. 12. 2017          Brno, DRFG Aréna

11. 12. 2017        Plzeň, Home Monitoring Aréna

13. 12. 2017        Bratislava, Aréna O. Nepelu

15. 12. 2017        Pardubice, Tipsport Aréna