„Ještě žijem, ještě naděje jsou,“ zpívá Jiří Macháček v novém singlu Mig 21 s názvem Hyjé! Píseň, která posluchače svou atmosférou přenese na Divoký západ, zároveň slouží jako pozvánka na chystané podzimní turné, jehož vrcholem bude tradiční trojkoncert v pražském Lucerna Music Baru.

 

Novinka Hyjé! volně navazuje na předchozí singl Hurá!, což přiznává i zpěvák Jiří Macháček.  „Že po jarním Hurá! Tour musí následovat podzimní Hyjé! Tour, to nám doklaplo logicky. Ale z toho zase logicky vyplynulo, že musíme natočit píseň s názvem Hyjé!,“ přibližuje se svou typickou nadsázkou.

 

Autorem písně s nádechem italského spaghetti westernu je kytarista Mig 21 Tomáš Polák, spolu s ním se produkce ujal Tomáš Konůpka ze skupiny Mydy Rabycad„Náladou i kytarovým riffem jde svým způsobem o poctu Ennio Morriconemu a filmům, které režíroval Sergio Leone. Písnička připomíná westerny které máme všichni rádi,“ osvětluje Polák pozadí jejího vzniku.

 

O tom, že se jedná o skladbu s pozitivním poselstvím, není pochyb už podle jejího hravého, filmově monumentálního zvuku. Potvrzuje to i její hlavní textový motiv „Ještě žijem, ještě naděje jsou“ a optimistický tón hlasu Macháčka. „Když se kdokoliv z nás ocitne v nějaké neřešitelné situaci, nesmí to vzdát, protože naděje vždycky jsou,“ objasňuje Polák.

 

Zcela jistě zazní song také na podzimním Hyjé! Tour, se kterým bude kapela v říjnu a listopadu brázdit republiku. V Brně a Praze si pro velký zájem střihne koncertní hattrick. V jihomoravské metropoli bude v polovině listopadu po tři večery okupovat Flédu, v hlavním městě šňůru zakončí již tradičními koncerty v Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou již v prodeji.

 

Na novém albu, jehož je singl Hyjé! předzvěstí, skupina aktuálně pracuje. Ještě předtím však aktuální píseň opatří videoklipem, který natočí během léta a fanouškům ho představí v září. „A teď už hurá, teda hyjé, na letní festivaly, kde budeme hrát, logicky, i novou píseň Hyjé!” uzavírá zvesela Jiří Macháček.

 

Hyjé! Tour

 1. 10. České Budějovice – KD Vltava
 2. 10. Písek – KD Písek
 3. 10. Jičín – Masarykovo divadlo
 4. 10. Jablonec nad Nisou – klub Woko
 5. 10. Ostrava – Garage Music Club
 6. 10. Ostrava – Garage Music Club
 7. 11. Velké Meziříčí – Jupiter Club
 8. 11. Olomouc – S-klub
 9. 11. Olomouc – S-klub
 10. 11. Brno – Fléda
 11. 11. Brno – Fléda
 12. 11. Brno – Fléda
 13. 11. Domažlice – MKS Domažlice
 14. 11. Plzeň – Depo 2015
 15. 11. Praha – Lucerna Music Bar
 16. 11. Praha – Lucerna Music Bar
 17. 11. Praha – Lucerna Music Bar

Foto: Michal Lánský