Jeden z nejoblíbenějších autorů české populární hudby a zpěvák Michal Hrůza posílá do světa další singl z alba Sám se sebou (květen 2017) Polárka. Podmanivá píseň se dočkala silného filmového zpracování, které Michala zaválo až na ostrovy v Severním ledovém oceánu. Režisér Michal Budinský zachytil výjimečné obrazy norských Špicberk a města Tromso včetně magické polární záře. Ženskou roli ve videoklipu ztvárnila herečka Jana Plodková.

 

„V klipu představuji ženu, která ne, a ne se rozhodnout, jestli zůstat ve městě, kde žije, nebo vše opustit a vydat se na Špicberky,“ osvětluje děj Jana Plodková, která sama zmrzlé, člověkem netknuté Špicberky navštívila. To jí prý pomohlo lépe si představit, o co Michalovi v klipu šlo. Být více než tisíc kilometrů za polárním kruhem, procházet se mezi divokými soby a mít nad hlavou polární zář a všechno to zaznamenat kamerou je asi nejsilnější zážitek, jaký jsem kdy zažil při natáčení videoklipu,“ přibližuje atmosféru Michal Hrůza.

 

Polárka je první skladbou na albu Sám se sebou a asi nejvíce vykresluje celkovou náladu desky. Deset písní pojednává o uvědomění si, že svět není černobílý, o odhalení dosud ukrytého zpěvákova nitra a o tom, co člověk může prožívat, když je sám.

 

Oslnivou zimní krajinu a pražské Vinohrady na plátno přenesl talentovaný mladý režisér a fotograf Michal Budinský. Tomu se podařilo dokonale zachytit kontrast mezi uniformní, konvenční a lidmi zaplavenou Prahou a divokými, bělostnými Špicberky, kde vám společnost dělají jen sobi, vítr, zeleně zářící nebe a vlastní myšlenky.

 

Poslechnout si Michala Hrůzu naživo je možné ještě letos. Podzimní turné Sám se sebou startuje 3.11.2017 v Zábřehu na Moravě. Kapela zahraje nové skladby i oblíbené hity v 8 městech. 

 

3.11.2017 ZÁBŘEH NA MORAVĚ – KD

4.11.2017 KRNOV – KOFOLA MUSIC KLUB

17.11.2017 JIHLAVA – SOUL MUSIC CLUB

18.11.2017 SUŠICE – SOKOLOVNA

22.11.2017 BRNO – RADOST

23.11.2017 HRADEC KRÁLOVÉ – DENOCHE

25.11.2017 ČESKÉ BUDĚJOVICE – KLUB SLAVIE

8.12.2017 LITVÍNOV – ATTIC MUSIC CLUB

Foto Boodya