Metropolitní festival Metronome Festival Prague bude letos opět cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma. Festival je také jako první bez refundačního poplatku. Peníze, které si na náramek tuzemští účastníci vloží, a které v průběhu festivalu nepoužijí, jim budou po jeho ukončení zase vráceny v plné výši. Zrušením refundačního poplatku a dalšími novými opatřeními, jejichž cílem je ještě zvýšit komfort festivalu, tak organizátoři vycházejí vstříc přání veřejnosti. „Děkujeme divákům z loňska za všechny jejich připomínky, pomohli nám udělat změny, aby byl festival letos ještě příjemnější,“ říká Martin Voňka, ředitel festivalu. „Na festivalu se letos bude opět platit bezhotovostními náramky, které si návštěvníci budou nabíjet na speciálních místech, vše proběhlo v klidu hned u vchodu. Pokud peníze nepoužijí v průběhu festivalu všechny, budou jim vráceny v celé výši a bez refundačního poplatku,“ dodává Martin Voňka. Vaše oblíbené hvězdy, mezi které patří Liam Gallagher, zpěvák bývalých legendárních Oasis, Morcheeba nebo Kraftwerk si tak můžete

užít v pohodlí a bez stresu.

 

Pro návštěvníky představuje cashless systém mnohé výhody. Mezi ně určitě patří možnost kontroly stavu účtu a hlavně rychlejší placení. Prvních 5 000 návštěvníků, kteří si platební náramky dobijí kartou MasterCard, také dostane od pořadatelů sto korun, kterými bude jejich náramek nabit. Náramky umožňují svobodu pohybu, je tedy možné na festival přicházet a odcházet podle toho, jak kdo potřebuje. V případě ztráty je možné chip okamžitě zablokovat. Pro vyzvedávání náramků budou letos zřízena speciální místa, vše by tak mělo proběhnout v klidu bez dlouhého čekání a front. K celkovému pohodlí účastníků  také přispěje zřízení festivalové recepce na cestě od tramvaje směrem k Výstavišti. Ta bude mít oproti loňsku dvojnásobnou kapacitu a stejně tak bude o sto procent navýšen počet vstupních bran.

 

Cashless systém ale nepřináší pouze komfort pro návštěvníky festivalu. Organizátorům také poskytuje důležitá data. „Na jejich základě pak můžeme rozložení areálu neustále vylepšovat. Letos tak bude nový průchod mezi scénami, který usnadní celkový pohyb po areálu. Víme, že návštěvníci ocení zastíněné plochy a místa na sezení. Letos jich tedy bude více. Budeme mít také nové bary s velkou nabídkou a indoor scénu s programem až do rána,“ upřesňuje Martin Voňka. „Naším hlavním cílem je umožnit návštěvníkům zažít atmosféru open air festivalu doplněnou o pohodlí velkoměsta,“ doplňuje Martin Voňka, ředitel festivalu. V rámci festivalu bude fungovat mnoho kvalitních občerstvovacích míst a velký důraz je kladen také na kvalitní hygienické zázemí. Nečekají vás tedy nepříjemné zážitky z festivalových toalet. Ty jsou maximálně hygienické a bude jich letos dvojnásobný počet.

 

 

HLAVNÍ VÝHODY CASHLESS SYSTÉMU

 

 

·         Zcela bez refundačního poplatku

·         Peněženky můžete nechat doma

·         100 Kč pro prvních 5 000 návštěvníků, kteří si náramek nabijí kartou MasterCard

·         Zrychlení vstupu – festivalová recepce, dvojnásobný počet vstupních bran

·         Rychlejší placení a možnost online kontroly stavu účtu

 

 

 

Metronome Festival Prague patří mezi tři největší hudební festivaly v České republice a mezi největší metropolitní festivaly v Evropě. Odtajněný kompletní line up letošního čtvrtého ročníku nám ukázal, že se návštěvníci mají opravdu na co těšit. Festival letos uvede světové hvězdy, jakými jsou zpěvák legendárních Oasis Liam Gallagher, který v Praze odstartuje svoje světové turné a odehraje také nesmrtelné hity jako Wonderwall nebo britská nadžánrová skupina Morcheeba, která má pro Prahu připravený speciální playlist. Dále se představí němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, ti poprvé představí svojí 3D show na venkovním festivalu nebo skotští psychedelici Primal Scream se svojí best of show. Hlavní hvězdy festivalu doplní přední světoví protagonisté elektronické hudby, němečtí Digitalism a britský DJ Danny Howard. Vystoupí také festivaloví miláčci Jungle nebo stoupající hvězda Anna Calvi. Těšit se můžeme i na izraelskou zpěvačku a raperku Nogu Erez nebo německou dvojici na pomezí elektroniky a world music Ätna.

 

Jako každý rok, přichází Metronome Festival také s unikátním koncertem, připraveným pouze pro tuto příležitost. Tentokrát jde o unikátní koncert českých zpěvaček, jejichž výběr zpěvaček pokryje několik uměleckých generací české hudební scény. Kromě tohoto výjimečného koncertu, který nese název Hlasy svobody vystoupí na Metronome Festivalu tako Pražský výběr, který odehraje jediný pražský open-air koncert roku 2019. Česká a slovenská scéna má na festivalu také silné zastoupení. Jsou to skvělé kapely jako WWW, Floex & Tom Hodge, Ohm Square a Manon Meurt, Slovensko pak reprezentuje Katarzia. Ohm Square vystoupí po dlouhé době a zahrají speciální koncert a to v původní sestavě se zpěvačkou Charlie.

 

Hlavním tématem nehudebního doprovodného programu čtvrtého ročníku Metronome Festivalu Prague bude vzdělávání, věda a technologie.

 

Vstupenky jsou v prodeji na celý víkend nebo si můžete vybrat pouze ten den, kdy vystoupí vaše oblíbená hvězda a druhý den objevovat tajemná zákoutí nádherné Prahy.

 

 

 

Základní informace

 

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague proběhne 21.– 22. června v Praze na Výstavišti.  

 

pátek 21. června LIAM GALLAGHER, MORCHEEBA, PRAŽSKÝ VÝBĚR, DANNY HOWARD, LAURAN HIBBERD, LENKA DUSILOVÁ, KHOIBA, KAMP!, KATARZIA, MANON MEURT, ÄTNA, THE ILLLS, JOHN WOLFHOOKER, LAZER VIKING a další
sobota 22. června KRAFTWERK 3-D, PRIMAL SCREAM, JUNGLE, DIGITALISM DJ SET, ŽENSKÝ VÝBĚR, ANNA CALVI,  REYKJAVÍKURDAETUR, BLACKWAVE., NOGA EREZ, OHM SQUARE, WWW, FLOEX & TOM HODGE, ILLE a další

 

Více informací naleznete na https://metronomefestival.cz

 

Nebo nás sledujte na FB a Instagramu:

https://www.facebook.com/metronomeprague/

https://www.instagram.com/metronomeprague/

 

Vstupenky v předprodeji zde:

 

https://www.ticketportal.cz/event/METRONOME-FESTIVAL-PRAGUE-2019

https://www.festicket.com/cs/festivals/metronome-festival-prague/2019/

 

 

 

O Metronome Festivalu Prague

 

Metronome Festival Prague je první velký hudební festival konaný v Praze, který nyní zve na čtvrtý ročník. K jeho specifikům patří zaměření na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, akcent na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti. Dramaturgie také dbá na pečlivý výběr domácích účinkujících, kteří se zpravidla prezentují s unikátním programem, který není jinde k vidění. Pořadatelé však sází nejen na kvalitní program, schopný oslovit široké publikum, ale také na návštěvnický komfort open air pódií i zastřešených scén, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení, velkokapacitní wi-fi a od ročníku 2018 také na bezhotovostní platební systém, který divákům nabízí bezpečné placení na festivalu, kratší fronty a rychlejší odbavení. Festival se letos chystá posunout laťku ještě výše.

 

Metronome Festival za dobu jeho konání navštívily hvězdy jako jsou Iggy Pop, Foals, Sting, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack. Z tuzemské scény vystoupili J.A.R. s gospelovým sborem Maranatha, Ivan Král s Jiřím Suchým, Tata Bojs zde oslavili třicáté výročí založení s celou řadou hostů, David Koller si zazpíval s Katarzií, comeback zde prožili Sexy Dancers ad. Cestu na festival si jen v loňském ročníku našlo přes 18 000 návštěvníků.

 

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague už v minulých měsících ohlásil velká jména svého programu. Jsou mezi nimi britpopová hvězda Liam Gallagher, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk nebo skotští psychedelici Primal Scream. Na festivalu také odehraje jedinou open air show v tomto roce Pražský výběr a po mnoha letech čekání fanoušků zde v rámci svého comebacku s novým albem zahraje kultovní Khoiba.

 

Metronome Festival Prague probíhá za podpory Hlavního města Prahy, pod záštitou Primátora hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba a radních MgA. Hany Třeštíkové a Mgr. Jana Chabra. Doprovodný program Metronome Square je organizovaný pod záštitou člena Rady hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání PhDr. Mgr. Víta Šimrala Ph.D. Et Ph.D.

 

Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna a.s., generálním mediálním partnerem je Česká televize. Oficiální energií festivalu je skupina ČEZ. Mezi hlavní mediální partnery patří dále Český rozhlas Radiožurnál, deník Blesk a týdeník Reflex.