Metallica vydá své jedenácté studiové album Hardwired…To Self-Destruct 18.listopadu na Blackened Recordings. 2 CD / 2 Vinyl set je prvním studiovým albem těchto držitelů Grammy® Award a členů Rock and Rollové Síně Slávy od jejich multiplatinového alba Death Magnetic z roku 2008. Hardwired…To Self-Destruct vyjde v Čechách pod hlavičkou Universal Music a to v různých formátech: CD, Vinyl, Digital a Deluxe. Album produkoval Greg Fidelman, který byl zvukovým inženýrem Death Magnetic, které také míchal.

„Je to už opravdu osm let?  Vůbec mi to tak nepřijde!  Než to člověku dojde!” říká člen Metallicy Lars Ulrich.  „Už se těšíme jako blázni, abychom mohli se všemi svými kamarády ve světě sdílet naše nové skladby. Posledních osmnáct měsíců jsme to rozjížděli ve studiu s Gregem i bez něj a zas nakopávali naše tvůrčí motory. Hraní nové hudby, ponoření se zas do toho všeho, co milujeme na světě ze všeho nejvíc… takže se připoutejte…UŽ SE TO BLÍŽÍ!”

„Hardwired”  – první skladba vybraná z nového alba byla poprvé představena 18.srpna během přímého přenosu z centrály Metallicy v Bay Area. Během rozhovoru s minneapoliským rádiem 93X Lars Ulrich šokoval komentátora 93X Pabla tím, že pustil tuhle skladbu úplně poprvé, k překvapení – a radosti – celého rádia, stejně jako fanoušků po celém světě. „Hardwired” je k dispozici k okamžitému stažení pro všechny, kteří si album předobjednají.

Metallica ten den také v premiéře uvedla oficiální videoklip k „Hardwired”. Klip je možné zhlédnout ZDE.

Další podrobnosti k albu Hardwired…To Self-Destruct budou v příštích týdnech následovat.

 

MET_HTSD_Hardwired_2016-08-16

MET_HTSD_Hardwired_2016-08-16

SEZNAM SKLADEB

Standardní Album (na CD, vinylu a digitálních formátech):

 

Disc One

 1. Hardwired
 2. Atlas, Rise!
 3. Now That We’re Dead
 4. Moth Into Flame
 5. Am I Savage?
 6. Halo On Fire

 

Disc Two

 1. Confusion
 2. Dream No More
 3. ManUNkind
 4. Here Comes Revenge
 5. Murder One
 6. Spit Out The Bone

 

Deluxe Verze (jen na CD & vinylu):

 

Disc One

 1.            Hardwired
 2.            Atlas, Rise!
 3.            Now That We’re Dead
 4.            Moth Into Flame
 5.            Am I Savage?
 6.            Halo On Fire

 

Disc Two

 1.            Confusion
 2.            Dream No More
 3.            ManUNkind
 4.            Here Comes Revenge
 5.            Murder One
 6.            Spit Out The Bone

 

Disc Three

 1. Lords Of Summer
 2. Riff Charge (Riff Origins)
 3. N.W.O.B.H.M. A.T.M.  (Riff Origins)
 4. Tin Shot (Riff Origins)
 5. Plow (Riff Origins)
 6. Sawblade (Riff Origins)
 7. RIP (Riff Origins)
 8. Lima (Riff Origins)
 9. 91 (Riff Origins)
 10. MTO (Riff Origins)
 11. RL72 (Riff Origins)
 12. Frankenstein (Riff Origins)
 13. CHI (Riff Origins)
 14. X Dust (Riff Origins)

 Foto: Credit Herring a Herring

O METALLICE

Metallicu založil v roce 1981 bubeník Lars Ulrich a kytarista a zpěvák James Hetfield. Kapela se stala jednou z nejvlivnějších a komerčně nejúspěšnějších rockových skupin historie s prodanými 110 miliony alb po celém světě a koncerty pro miliony fanoušků doslova na všech sedmi světadílech. Obdrželi několik multiplatinových alb včetně alba z roku 1991 nazvaného Metallica (běžně pojmenovaného Černé album), kterého se prodalo téměř sedmnáct milionů kusů jen v samotných Spojených státech, čímž se stalo nejlépe prodávaným albem v historii Soundscanu. Metallica také získala celou řadu ocenění, včetně devíti Grammy Awards, dvou American Music Awards a mnoha MTV Video Music Awards, a byla uvedena do Rock and Roll Hall of Fame and Museum v roce 2009.  V prosinci 2013 Metallica psala dějiny, když odehrála jedinečný koncert na Antarktidě, a stala se první skupinou, která v jednom roce koncertovala na všech sedmi kontinentech světa – dostala se tak do Guinnessovy Knihy světových rekordů.