w526h393_2013-12-06-08-43-48-L1fSkupina LUCIE, která se loni po deseti letech vrátila na koncertní pódia se svými deseti vyprodanými koncerty navštívenými více než 150 000 fanoušky, potvrdila své koncertní plány i pro rok následující. V červnu a červenci 2016 se Lucie představí na třech exkluzivních koncertech pod širým nebem v Čechách a na Moravě a jednom halovém na Slovensku. Dá se předpokládat, že kostrou koncertů především zásadní skladby dlouholeté a úspěšné kariéry nejznámější české skupiny a řada narozeninových překvapení.LUCIE a její tým v současné době pracují na vizuální i zvukové podobě těchto koncertů. Sérií československých koncertů LUCIE oslaví 30. výročí od svého prvního koncertního vystoupení.
Dárky však budou rozdávat pánové Koller, Kodym, P.B.Ch. a Dvořák, kteří si hned ten první přichystali pro své fanoušky, a to v podobě zcela nového videoklipu:
Lucie – nový klip: https://youtu.be/NGeoSWXa8ZE
Komentář skupiny Lucie k novému videu:
„Točit klip po tolika letech pro nás bylo velmi zajímavé. Svěřili jsme se však do rukou zkušených profesionálů, natáčení si užívali a s výsledkem jsme spokojeni. Pevně věříme, že spokojení budou i naši fanoušci. A všem doporučujeme dokoukat video až do úplného konce. Těšíme se brzy na viděnou!“
Skupina LUCIE v původní, nejznámější sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák již v těchto dnech pracuje na přípravách koncertů, během nichž opět vrátí na koncertní pódia své největší hity. Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988, nicméně založena byla již o dva roky dříve, kdy také odehrála svůj úplně první koncert. První sólovou deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním původním albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002.
LUCIE, naposledy držitel titulů interpret, skupina a album dvacetiletí dvacátého ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl, v minulosti také např. vítěz Českého slavíka v letech 1999-2002, je obrovským pojmem české hudební scény. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby prorazila magickou hranici 100 000 prodaných nosičů a získala “Diamantovou desku”. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů.
Jejich loňské turné bylo divácky velmi úspěšné, všechny koncerty byly vyprodány a Lucie se zároveň stala první kapelou v historii, která třikrát po sobě vyprodala pražskou O2 arenu.
Skupina Lucie nedávno podepsala se společností Live Nation Česká republika smlouvu o exkluzivním zastupování. Přední společnost v oblasti živé zábavy tak zastupuje a organizuje koncerty této legendě české populární hudby.
www.lucie.cz