Štěstí, tak se jmenuje nový singl rappera Lipa z připravovaného alba, plánovaného na podzim letošního roku. Po čtyřech letech od megahitu Ležím v tvé blízkosti, díky kterému jako první český rapper prorazil v našich rádiích, na něm znovu spolupracuje se zpěvačkou Debbi. A opět z toho nejspíš bude hymna všech zamilovaných duší.

LipoDebbi

Před čtyřmi lety Lipo a Debbi v singlu Ležím v tvé blízkosti zpívali o lásce, kde nikdo nevyhrál, a poukazovali na situaci, kdy jsou naše ega silnější než lidský cit. Také společná novinka Štěstí působivě propojuje Lipův cit pro pojmenování vztahových zákoutí bez neduhu vidět věci pouze černobíle s výjimečným vokálemDebbi. Také tentokrát se kromě jejich hlasů proplétají i čeština s angličtinou a emoce vyplouvají na povrch skrz silné slogany, zpráva songu je ale tentokrát daleko optmističtější.

„Všichni máme zkušenost s tím, jaké to je prožívat konec velké lásky. Když jsem se pokusil zachytit tyto pocity do textu, uvědomil jsem, že sama láska si nachází často různé cesty a může existovat ve vícero formách, které jenom prostě někdy neodpovídají našim původním představám,“ říká umělec původem z Liberce, kde před lety úspěšně fungoval se skupinou BPM.

Lipo

Lipo se netají tím, že téma lásky je pro něj tou největší inspirací, s postupujícím věkem se ale v jeho písních začíná namísto smutku a nostalgie objevovat stále častěji naděje a vnitřní rovnováha. „Důležité je umět si odpustit a nic nevzdávat. I proto je, myslím, nakonec celkové vyznění songu pozitivní. Za to jsem rád,“ dodává rapper, který letos oslaví třicetiny.

Kromě svého tradičního spolupracovníka ODDho ze skupiny ATMO Music se tentokrát poprvé spojil i s autorem Pavlem Ryškou, který přišel s původním hudebním námětem, z nějž srší pozitivní energie. „Věděl jsem, že emoce v hlase Debbi dá té jednoduché zprávě v refrénu hlubší rozměr,“ dodává Lipo.

Nové album oblíbeného rappera, které naváže na předloňskou intimní studiovku O duši, vyjde ještě letos. „Na desce průběžně pracujeme. Produkuje ji ODD, máme nahráno řadu demonahrávek a ještě nějaké přibudou. Bude zase dost osobní a myslím, že i celkem pestrá. Jak produkčně, tak textově,“ slibuje Lipo.

Lipo_štěstí_cover

 

 

 

www.facebook.com/lipobpm

http://lipo-bpm.blog.cz/

 

Kredit fotografie: The W Prague