Před zraky tří tisíc nadšených fanoušků zakončila Lenny v pražském Foru Karlín své podzimní turné MMXVIII ve velkolepém stylu. Svůj dosud největší sólový koncert kariéry pojala v duchu nápadité audiovizuální show, která přinesla rovnou několik překvapivých momentů.

 

Hned nástup byl ohromující – Lenny se s natěšenými fanoušky přívítala letošním singlem Enemy, který z velkoplošné obrazovky doprovázely originální animace ve stylu počítačové hry. Strhující práce se světly by snesla srovnání s hvězdami světového formátu. Součástí úvodního čísla byla i první a zdaleka ne poslední salva konfet. Večeru tak oceňovaná umělkyně hned v úvodu nasadila vysokou laťku, kterou se jí po čas devadesátiminutového vystoupení podařilo udržet.

 

„Při koncertech mi jde hlavně o vzájemnou výměnu energie s lidmi, o to, aby se cítili dobře. Během vymýšlení konceptu se ráda vracím k tomu, co u diváků dobře zafungovalo v minulosti. Pokaždé se to ale snažím posunout to na vyšší level,“ říká charismatická zpěvačka, která na projekcích po vzoru loňských vystoupení spolupracovala s Matyášem Vordou ze skupiny Mandrage. A svým slovům dala před zaplněnou halou za pravdu.

 

Jeden z nejsilnějších momentů večera nastal před písní Release Me, když se na improvizovaném pódiu v podobě klavíru uprostřed haly nečekaně zjevila violoncellistka Terezie Kovalová. K té se posléze přidala sama Lenny a v jejím doprovodu odehrála na piano několik skladeb. Nechyběla mezi nimi ani emocemi nabitá předělávka balady Say Something z repertoáru A Great Big World a Christiny Aguilery.

 

Vedle již osvědčených hitů ze své první, pěti Anděly ověnčené desky Hearts zařadila Lenny do repertoáru hned několik zbrusu nových písní. Mimo již zmíněnou Enemy, aktuální singl Home a v koncertním setlistu už nějakou dobu zabydlený song Maneater s filmových nádechem došlo i na tři ještě nevydané písně.

Všechny novinky, které publikum přijalo s nadšením, by se měly objevit na chystané druhé řadové desce. Její vydání je ve spolupráci s německou pobočkou vydavatelství Universal Music plánováno na příští rok. Euforické finále koncertu překypujícího pozitivní energií obstaral rádiový megahit Hell.o., který znají i posluchači v Itálii či Německu.

Vydařený večer v pražském Foru Karlín, během kterého si mohli fanoušci mimo jiné pořídit jako jedni z prvních zpěvaččin nový merchandise, otevřela v roli předkapely talentovaná indie rocková formace No Distance Paradise. V čele se stále vyhledávanějším zpěvákem, skladatelem a producentem Marcellem nabídla asi třicetiminutový průřez tím nejlepším ze svého repertoáru.

Koncert byl tečkou za úspěšným turné MMXVIII, se kterým Lenny v uplynulých dnech zavítala do Hradce Králové, Ostravy a Brna. V jihomoravské metropoli dokonce pro velký zájem zazpívala hned dvakrát. Turné navštívily tisíce fanoušků. Lenny tím potvrdila pověst jednoho z největších talentů, které se na české scéně v poslední době urodily.

 

Foto: www.klapper.cz