Výjimečná autorka a zpěvačka Lenny zahájila v pátek 30. září ve Vratislavicích u Liberce své první samostatné turné k debutové desce Hearts, která již dva týdny patří k nejprodávanějším u nás a singl Hell.o  je aktuálně nejhranější písničkou v éteru.  Album, jež od svého vydání sklízí jednu pochvalnou recenzi za druhou, je považováno za jeden z nejsilnějších hudebních počinů letošního podzimu. Živá prezentace, která má tour podpořit, vzala  všem přítomným dech a lze ji bezesporu označit za jednu z nejlepších show, kterou česká klubová scéna za poslední dobu zažila.

Na plnohodnotné album zpěvačky Lenny si fanoušci museli chvilku počkat, stejně tak na její samostatné turné. Ale ten, kdo slyšel její debut či zažil páteční nebo sobotní koncert, může jen konstatovat, že trpělivost se rozhodně vyplatila. Majitelka výjimečného hlasu předvedla zcela dechberoucí show evropských parametrů.

lenny_hearts-tour_vratislavice_kubo-krizo-12„Z prvních dvou zastávek turné mám obrovskou radost. Jsem přesvědčena, že se nám podařilo po hudební i vizuální stránce přinést něco úplně nového a originálního, co podle ohlasů lidi baví a inspiruje. Energie, která se mezi námi a publikem vyměnila, je neskutečná,“ zaznělo od Lenny.

Koncertu Lenny, které skvěle sekundoval producent alba Hearts Ondra Fiedler (kytara a baskytara) a Adam Vychodil (bubeník), nechybělo téměř nic. Trojčlenná sestava dala vystoupení nevídaný drive a díky perfektně propracované show udržela pozornost publika po celou dobu.

Lenny naživo představila své debutové album Hearts doplněné o pár vybraných skladeb z předchozích EP. Rychlé energické skladby se silným rockovým nádechem střídaly emotivní balady jen za doprovodu klavíru. Písně jako Release Me, You are My Everything z prvního EP, My Love v přídavku nebo Ghosts patřily k neuvěřitelně silným okamžikům. Vrcholem večera byly jednoznačně hity Hell.o a Standing At The Corner Of Your Heart. Na druhou zmiňovanou si Lenny přizvala také předskokana Jakuba Ondru, který ji pak zdárně sekundoval také u duetu Letter To You.

Zážitek z představení navíc umocnila vkusně připravená scéna, jež pochází z dílny respektovaného designéra Martina Hrušky, který vizi Lenny od začátku podporoval a společně celý koncept vymysleli. „Nejdřív nám pochopitelně nikdo nevěřil, teď se setkáváme s údivem, že nejsme ve větších sálech. My se ale publiku snažíme zprostředkovat zážitek na dosah ruky a právě klubové prostředí nám tohle skvěle umožňuje,“ dodává Lenny.

 Martin Hruška  připouští, že taková scéna je pro klubové vystoupení zcela jedinečná:

„Při turné Hearts byly použity automatizované softwarově řízené pohyblivé části scény, takzvaná AUTOMATION, v tomto druhu a velikosti sálů je to zcela unikátní záležitost. Výjmečné je i množství techniky, 70 světelelných zdrojů, video LED stěna a celá show byla naprogramovaná ve Wyg Programming Studiu, což umožnilo si celou show připravit předem. V souvislosti se začínajícím umělcem v malokapacitních sálech a klubech si za svou historii nic podobného nepamatuji jak v českém i světovém měřítku.”

 Turné Hearts, které je až na pár míst vyprodané, pokračuje zítra v Brně a pozítří v Olomouci, kde eště několik volných míst stejně jakov Plzni (8.10.) a Českých Budějovicích (28. 10.) zbývá.

Pokud chcete vidět a slyšet Lenny naživo, tak si rozhodně její koncert nenechte ujít. Je to show, která se letos již opakovat nebude!

HEARTS TOUR 2016

  1. 10. BRNO – METRO MUSIC BAR – vyprodáno
  2. 10. OLOMOUC – U-KLUB
  3. 10. PLZEŇ – BUENA VISTA
  4. 10. PARDUBICE  – ŽLUTÝ PES – vyprodáno
  5. 10. ČESKÉ BUDĚJOVICE – CAFÉ KLUB SLAVIE
  6. 10. PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR – vyprodáno

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.

Foto: Kubo Křížo